WANIEK Eugeniusz (1906 - 2009)
tusz na papierze
24 x 28,5 cm
sygn.,
Dar Syna Artysty
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura z moździerzem, 1998
olej, płótno, 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: E. Waniek /98
sygn. p.d.
gwasz, papier
16.5x23 (w świetle passe-partout)
olej, płótno,
55 x 46 cm;
sygn. p. d.: E. Waniek /98
olej, płótno,
55 x 38 cm;
sygn. p. d.: e. waniek / 78
na odwrocie sygn. powtórzona na płótnie: e. Waniek / 78, na krośnie napis autorski: "Kopiec / Kościuszki" Eug. Waniek 78. Kraków oraz naklejka z wystawy aukcyjnej "Vigoprim"
Olej, płótno;
wym.: 100 x 69 cm;
sygn. l.d.: E. Waniek 70; na odwrocie sygn., tyt. i dat.
Sierotki, 1938 (na odwrocie naklejona odbitka tej samej pracy na bibule)
Mezzotinta; wym. komp.: 270 x 145 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: mezzotinta 1938. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 32.
Miedzioryt; wym.: 170 x 157 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: miedzioryt 1936. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 25.
Akwaforta; wym.: 164 x 200 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: akwaforta 1935. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 22.
Szwaczka (Przy maszynie) II, 1934
Suchoryt; wym.: 173 x 125 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: Przy maszynie 1934. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 9.
Drzeworyt; wym.: 210 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: drzeworyt 1934. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 18.
Szwaczka (Przy maszynie) I, 1933
Miedzioryt; wym.: 197 x 158 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, tyt. oł. l.d.: Przy maszynie 1933 miedzioryt. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 17.
Miedzioryt; wym. 193 x 165 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek, oł. l.d.: sztych 1933 r. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 12.
Akwaforta; wym. 253 x 140 mm; sygn. oł. p.d.: E. Waniek 1933, oł. l.d.: akwaforta. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 10.
tusz,
33 x 24 cm,
sygn.
Dar Pana Marka Wańka.
Olej, płótno;
wym.: 93 x 62 cm;
sygn. l.d.: Waniek; na odwrocie
sygnatura, tytuł i datowanie.
Olej, płótno;
wym.: 55 x 46 cm;
sygn. p.d.: Waniek; na odwrocie
sygn. i tytuł.
Akwaforta;
wym. 188 x 170 mm (obcięta do odb. pł.); grafika naklejona na podkład;
sygn. oł. l.d.: E. Waniek, oł. pl.d.: Jarmark w Turku 1935 akwaforta. Lit.: "Eugeniusz Waniek. Malarstwo, grafika, rysunek. Lata 30. i Grupa Krakowska", Kraków 2002, poz. 23; "Grafika polska 1900-1939 ze zbioru Biblioteki Narodowej", Warszawa 1997, poz. 267, il. s. 79.