WAŁACH Stanisław (1919 - 1983)
olej na tekturze;
wym.: 29 x 46 cm;
na odwrocie nalepka ZZPAP w Krakowie i sygnatura artysty.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Martwa natura z cytrynami (1949)
sygnowany dat. na.odwrocie
olej, płótno
36x31
Autoportret z Fludrzycą (1981)
sygn. dat. na odwrociu (dedykacja), technika własna, 60.5x43
tusz lawowany/papier, 45 x 58 (w świetle passe - partout)
sygn. dat. i tyt. l. d.: `"EGIPT" / H. WAŁACH 61 R.` sygn. i opisany na odwrociu: `POLSKIE DZIEŁO PLASTYCZNE W XV-LECIE PRL" / WYSTAWA GRAFIKI I RYSUNKU / IMIĘ I NAZWISKO WAŁACH STANISŁAW / OKRĘG KRAKOWSKI / DOKŁADNY ADRES KRAKÓW ul. SZLAK 11.IV.p / TYTUŁ DZIEŁA " "EGIPT 1961 R." / ROK POWSTANIA 1961 / TECHNIKA TUSZ LAWOWANY / WYMIARY 45 X 58 cm / Wałach`
Głowa przybysza z kosmosu, 1977
technika własna, sklejka, 50 x 42 cm;
sygn. p.d.: ST. WAŁACH 77;
na odwrocie biogram artysty (polski, angielski); oraz autorski tytuł
olej na płótnie, 95 x 60 cm,
na odwrocie na krośnie napis odręczny "Stanisław Wałach "Kierowca" 75" oraz na płótnie nalepka CBWA Oddz. w Krakowie.
Portret Eli Przewrockiej, 1967
olej, płyta pilśniowa, 95 x 77 cm;
sygn. i dat. p.d.: St. WAŁACH 67,
na odwrocie nalepka wystawowa Tow. Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie (Pałac Sztuki)
OBRAZ Z MINIONEJ WOJNY 1945 / O CZASIE, 1971
"O czasie": technika mieszana na grubym płótnie, 57,5 x 52 cm.
Odwrotna strona ("Obraz z minionej wojny 1945"): relief w gipsowej płycie, 46 x 41 cm w świetle krosna, na krośnie odręczne autorskie napisy - sygnatura l.g. "OBRAZ / Z MINIONEJ / WOJNY / 1945 R." oraz p.g. "ST. WAŁACH / O. CZASIE / 1971"
olej, sklejka, 40 x 30 cm;
na odwrocie napis: GŁOWA / PILOTA / II / Wałach St / 1958
akwarela, papier,
27 x 22 cm (w świetle passe - partout);
sygn. i dat. p.d.: St WAŁACH 68
linoryt, wym.: 1000 x 350 mm, sygn. dat. i tyt. oł.
Stan zachowania: ślady złożenia (3)
Grafika wystawiana: CBWA Kraków 1963 (naklejka)
linoryt, wym.: 795 x 424 mm, sygn. oł.p.d., tyt. l.d.
Lit.: Grafika prezentowana na: II MBG Kraków 1968
Wystawa monograficzna Salon Antykwaryczny Nautilus X 2003, poz. w kat. 50
linoryt, wym.: 735 x 505 mm, sygn.długopisem p.d., tyt. l.d., graf. nr: 1/50. Poniżej komp. notatka artysty.
Lit.: Grafika prezentowana w Salonie Antykwarycznym Nautilus na wystawie monograficznej w X 2003, poz. w kat. 49
olej, tektura, 50 x 50 cm; sygn. wzdłuż lewego boku: St. WAŁACH
Na odwrocie autorska dedykacja: K-100 WEMU / TUPTUSIOWI / OD MAZOKA / W PRACOWNI PRZY / 18 STYCZNIA / W 1968 ROKU / O PÓŁNOCY / ST.
Akwarela, papier; 26,8 x 21,8 cm
Sygnowany ciemnozieloną akwarelą p.d.: ST WAŁACH 68
Na odwrocie nalepka: "PRZYJĘTY T.P.S.P."
Kompozycja ze skamieliną, 1966
technika mieszana, dykta, 28 x 26 cm.
Na odwrocie dedykacja artysty dla Prof. Wacława Taranczewskiego.