GRACZYŃSKI Józef (1866 Czempin - 1939 Poznań)
KOMPOZYCJA Z TRZEMA FIOLETOWYMI KWIATAMI
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 17,5 x 23,5 cm w świetle passe-partout
Praca pochodzi od rodziny artysty.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier; 17,3 x 12,5 cm w świetle passe-partout
PEJZAŻ ZIMOWY Z LEŚNYM STRUMIENIEM
Akwarela, papier; 8,4 x 12,5 cm w świetle passe-partout
PEJZAŻ LETNI Z JODŁĄ W ŚWIETLE ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA
Akwarela, papier; 14,5 x 20,5 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier; 9,5 x 14,5 cm w świetle passe-partout
PORTRET ŻONY ARTYSTY CZYTAJĄCEJ KSIĄŻKĘ
Szkic ołówkowy, papier;
17,3 x 23,3 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.śr.: Józef Graczyński Poznań
Szkic ołówkowy, papier;
23,3 x 17,3 cm w świetle passe-partout
Sygnowany p.d.: Józef Graczyński
Akwarela, papier;
14,5 x 20,3 cm w świetle passe-partout
Tusz, ołówek;
19,5 x 28 cm w świetle passe-partout
Stan zachowania: zagniecenie i zalanie kartki.
Obraz pochodzi od rodziny artysty.
KARYKATURA Z AUTOPORTRETAMI ARTYSTY
Tusz, ołówek;
12, 5 x 17cm w świetle passe-partout
Obraz pochodzi od rodziny artysty.Biografia artysty przy poz. nr 26
Na rysunku dialog: Co do Zakopanego jedziesz z łopatą. / Tak bo widzisz Zakopane jest zakopane.
Akwarela, papier;
12,5 x 17,3 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
10,7 x 17 cm w świetle passe-parout
Akwarela, papier;
34,5 x 24 cm w świetle passe-partout
Obraz dwustronny - na odwrociu pejzaż.
Jest to najprawdopodobniej projekt plakatu lub pocztówki z Zakopanego.
Ołówek, papier;
20 x 40 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Józef Graczyński | 1902
PEJZAŻ MIEJSKI Z RENESANSOWYM KOŚCIOŁEM
Węgiel, papier;
14 x 20 cm w świetle passe-partout
Akwarela, papier;
34 x 48,7 cm w świetle passe-partout
Obrazy pochodzą od rodziny artysty.
MODLITWA POD WIEJSKĄ KAPLICZKĄ
Olej, płótno;
49 x 67,5 cm w świetle passe-partout
Sygnowany l.d.: Józef Graczyński
Akwarela na szkicu ołówkowym, papier;
42 x 53,5 cm w świetle oprawy
Akwarela, papier;
34,5 x 48,5 cm w świetle oprawy
WIDOK FASADY OSIEMNASTOWIECZNEGO KOŚCIOŁA
Akwarela, papier;
33,5 x 46,5 cm w świetle oprawy.