PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia, papier; 41,3 x 53,7 cm w św. p-p.;
napis p. d. (częściowo czytelny): Picasso Paris 12... XXXIII - / 286/500;
oznaczenie edycji p. d.: 286/500
Grafika pochodzi z teki: Hélène Parmelin "Picasso. La Flûte Double.16 Dessins, Aquarelles Lavis", Saint-Paul-de-Vence, 1967 r.
cena wywoławcza: Wykup abonament
PICASSO Pablo (1881-1973)
cynkografia/papier, 62,2 x 46,3 cm (zadruk)
datowany p.g.: '6. 11. 68'
LIETRATURA:
- katalog raisonné: Mourlot 394; Güse/Rau 764
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia/papier, 48,7 x 63,9 cm (zadruk)
datowany na kamieniu: '21.6.62.'
znak wodny śr.d.: 'ARCHES'
odbitka autorska z 50 odbitek edycji
na odwrociu certyfikat potwierdzający autentyczność wydany przez Fa. Antony's
LIETRATURA:
PICASSO Pablo (1881-1973)
barwna litografia oprawiona w muzealne passe - partout, wydanie antykwaryczne w ilości 2135 egz., sygn. na kamieniu.
Dar osoby prywatnej.
PICASSO Pablo (1881-1973)
sucha igła/papier żeberkowy, 33 x 24,7 cm (zadruk)
znak wodny na papierze: "AUVERGNE A LA MAIN"
Praca pochodzi z cyklu "Six Contes Fantasque"
na odwrociu certyfikat potwierdzający autentyczność oraz nalepka aukcyjna
Christies Rockefellerplaza, Nowy Jork
- kolekcja prywatna, Berlin
- katalog raisonné: Bloch 364, Genewa 1983, s. 176
PICASSO Pablo (1881-1973)
Portret dziewczyny w wianku, 1953 r.
znak wodny na papierze: "RICHARD DE BAS 1326"
na odwrociu certyfikat potwierdzający autentyczność
- kolekcja prywatna, Berlin
- katalog raisonné: Bloch 366, Genewa 1983, s. 176
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia barwna, papier;
22,1 x 14,5 cm (wymiar kompozycji),
27 x 19 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Picasso 10 (ołówkiem); napis u góry:
"Portrait Ambroise" -1910- II (ołówkiem); stempel
okrągły z lewej u dołu
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym z czystej bawełny Velin d'Arches 250 g, sygn. z płyty Picasso 28.12.1961, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 38x56 cm
Rysunek wykonany do oryginalnego afisza Pabla Picasso z okazji Narodowego Kongresu Ruchu na rzecz Pokoju w Issy-les-Moulinaux w marcu 1962 r.,
wydawca Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia offsetowa czarno-biała na papierze czerpanym z czystej bawełny Velin d'Arches 250 g, sygn. z płyty Picasso 10.08.1955, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 56x38 cm.
Rysunek węglem wydrukowany po raz pierwszy w "Les Lettres françaises" z 18 Sierpnia 1955 w numerze specjalnym z okazji 350. rocznicy urodzin Cervantesa. Oryginalny rysunek znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki i Historii w Saint-Denis. Prawa autorskie zostały przekazane przez artystę Ruchowi Pokoju. Wydawca: Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 26.01.1958, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 50x40 cm
Litografia wykonana wg. projektu bonu loteryjnego narysowanego przez Pabla Picassa kolorową kredką, który po raz pierwszy ukazał się jako strona główna lokalnej gazety "Le Patriote du Nice" z 18 Stycznia 1958 r. z okazji Karnawału w Nicei. Wydawca: Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia offsetowa kolorowa na papierze czerpanym Modigliani 270 g, sygn. z płyty Picasso 12.01.1951, na odwrociu stempel "Origine garantie art.org.es"
wym.: 50x40 cm
Litografia wykonana wg. oryginalnej kalki narysowanej przez Pabla Picassa, po raz pierwszy ukazała się jako strona główna lokalnej gazety "Le Patriote du Nice" z 30 Stycznia 1951 z okazji Karnawału w Nicei. Wydawca Galerie l'Art et la Paix, 2000 r., załączony certyfikat autentyczności
PICASSO Pablo (1881-1973)
wym.: 66x50 cm
Rysunek węglem wydrukowany po raz pierwszy w "Les Lettres françaises" z 18 Sierpnia 1955 w numerze specjalnym z okazji 350 rocznicy urodzin Cervantesa. Oryginalny rysunek znajduje się w zbiorach Muzeum Sztuki i Historii w Saint-Denis. Prawa autorskie zostały przekazane przez artystę Ruchowi Pokoju. Wydawca: Galerie l'Art et la Paix, 2000 r.
PICASSO Pablo (1881-1973)
druk, papier; 30,2 x 41,3 cm w św. p-p.;
napis p. d.: Picasso;
napis l. g. (w lustrzanym odbiciu): VI.89.8.8I
PICASSO Pablo (1881-1973)
03/30 Król Badadakharida 1960 r.
z cyklu "Pęk bajek bez miłości"
litografia / papier, wydanie ESPANA 1965, 30 x 24 cm, sygn. w płycie
dar osoby prywatnej
PICASSO Pablo (1881-1973)
La Cavaliere 11. 3. 59 - I 1959 r.
litografia / papier, wydanie Cercle d'Art, Paris 1961 r, 36 x 26 cm,
dar osoby prywatnej
PICASSO Pablo (1881-1973)
Mała corrida (z Hommage to Pablo Picasso. XXème Siècle, 1971)
sygn. dat. na kamień l.d.
litografia barwna
31x24 cm
PICASSO Pablo (1881-1973)
La Comedie Humaine - 30.I.54.II (Verve no. 29/30, 1954)
niesygnowany dat. na kamień l.g.
litografia barwna
24x32 cm
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia barwna, papier; 49 x 65 cm w świetle ramy;
sygn. na płycie p. d.: Picasso;
datowany l. g.: 8. II. 55. IV
nr odbitki l. d.: 1420 / 2400
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia, 36 x 51,5 cm
sygn. na płycie p. d.: Picasso
PICASSO Pablo (1881-1973)
litografia, 36 x 51,5 cm