JABŁCZYŃSKI Feliks (1865-1928)
Ceratoryt kolorowany; wym.: 410 x 315 mm;
sygn. i dat. oł. l.d.: F. Jabłczyński 23, p.d. oł.: Stare Miasto.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Portret rajcy krakowskiego, lata 20.
Akwaforta wg rysunku Jana Matejki; wym.: 145 x 85 mm;
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyńskiego, p.d.: z Matejki; w l.g.r.: A.[dam] Nagot / rajca Krak. / w. XVII; rysunek J. Matejki był publikowany w dziele: A. Sokołowski, Dzieje Polski ilustrowane, t. V, [Warszawa] 1901.
akwaforta, papier jasnobrązowy; 26,4 x 16,3 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d. ołówkiem: FJabłczyński 920 oraz napis p. d.: Źródło na Oboźnej (ołówkiem);
na odwrocie napisy ołówkiem: N236
ceratoryt, papier; 21,7 x 14,7 cm (odcisk płyty);
sygn. l. d.: FJabłczyński 916 (ołówkiem);
oraz p. d.: Z Wawelu (ołowkiem)
ceratoryt/papier, 35 x 25 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l.d.: `F.Jabłczyński`, p.d.: `Wieża Bernardynów - (...)`
Estymacja: 1 800 - 2 200
Ceratoryt kolorowany; wym.: 375 x 260 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński. Praca po konserwacji.
Warszawa. Zamek królewski, 1920
Ceratoryt kolorowany; wym.: 210 x 177 mm (plansza: 254 x 214 mm); sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. tytuł.
ceratoryt, papier, 27 x 19,5 cm;
sygn. l. d.: FJabłczyński (
sygn. l.d.,
ceratoryt barwny,
19x23 cm
Warszawa. Rynek Starego Miasta, 1919 (il. s. 47)
Ceratoryt;
wym. komp.: 180 x 238 mm;
sygn. oł. l.d.: FJabłczyński, p.d.: Rynek. Najrzadsza z prac Jabłczyńskiego o tematyce warszawskiej.
akwaforta ręcznie kolorowana,
28 x 36 cm,
sygnowana w obrębie płyty p.d. "F. Jabłczyński 1911".
Grafika wymieniona i opisana w: "Mistrzowie grafiki polskiej", Kraków 2007
Ceratoryt ręcznie kolorowany; wym.: 255 x 150 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 915.
Wizja zamku w Wiśniczu, ok. 1922
Monotypia; wym.: 140 x 167 mm; sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński, p.d. Wiśnicz.
ceratoryt/papier, 25 x 35 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany ołówkiem l. d.: `F. Jabłczyński` oraz p.d.: `Plac Zamkowy`
Estymacja: 1 500 - 2 500
Ceratoryt kolorowany; wym.: 410 x 315 mm; sygn. i dat. oł. l.d.: F. Jabłczyński 23, p.d. oł.: Stare Miasto.
Portret Henryka Walezego, 1914
sucha igła, akwaforta, papier; 15 x 19,8 cm ( w świetle oprawy)
sygn. p. d.: F.Jabłczyński 914 Henryk Walezjusz
Ceratoryt kolorowany
wym.: 375 x 260 mm
sygn. oł. l.d.: F.Jabłczyński. Praca po konserwacji.
Ceratoryt kolorowany
wym.: 210 x 177 mm (plansza: 254 x 214 mm)
sygn. oł. l.d.: F. Jabłczyński 920, p.d. tytuł.
Ceratoryt kolorowany
wym.: 410 x 315 mm