1 zł
2 600 000 zł

WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)

Chance in game 7x7, 1999

akryl, ołówek, płyta; 50x50 cm, sygnowany na odwrocie: "chance in game 7x7 | winiarski '99"

*droit de suite

cena wywoławcza: Wykup abonament

PRZYPADEK W GRZE DLA JEDNEGO, 1987

akryl, ołówek, płyta pilśniowa
64 x 64 cm, wym. z oprawą: 81 x 81 cm
sygn. p.d. na czarnej oprawie: winiarski ‘87
l.d.: chance in game for one
sygn. na odwrocie na płycie: przypadek w grze | dla jednego | winiarski ‘87

KOMPOZYCJA Z CIENIEM, 1984 r.

tech. własna/papier, 49,5 x 49,5
sygnowany i datowany oł. p.d.: Winiarski 84, l.d.: autorska

“Gra nr 7 (Maszyna do obliczania rzutów kostką), lata 70. XX w.

gra planszowa dla 2 lub więcej graczy:
Maszyna do obliczania rzutów kostką złożona z 10 elementów: 3 postumentów, 3
taboretów, pudełka na element gry, planszy do gry, ruletki, wskaźnika ruletki.
W pudełku z elementami gry instytucja w języku niemieckim i piony.
Wymiary poszczególnych elementów:
pudełko na piony: 24 x 24 x 24 cm
postument czarny: 62 x 30 x 30 cm
postument na element ruletki: 105 x 30 x 30 cm
postument na planszę: 30 x 104 x 104 cm
plansza: 5 x 100 x 100 cm
ruletka: 4 x 20 x 20 cm
wskaźnik ruletki: 2 x 17 x 2,5 cm
trzy taborety z czarnym siedziskiem x 3: 45 x 41 x 41 cm (wymiary jednego elementu)
trzy siedziska taboretu: 6 x 39 x 39 cm (wymiary jednego elementu),

“Pentration of real space, 1972 r.

akryl, relief/płyta, 100 x 100 x 10 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: ‘Winiarski 1972’
na odwrociu papierowa nalepka w języku angielskim z opisem pracy: ‘Penetration of real space of equal probability to black | and white colour apperance. Mutable lot – dice. | Wood, acryl, 100 x 100 x 10 cm, year 1972’

Fifth Game 9 x 9 (Mini-Max V), 1978 r.

akryl, ołówek/płótno, 81 x 81 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'fifth game 9 x 9 | MINI-MAX V | Winiarski 1978'
na odwrociu nalepka z opisem gry: 'MINI-MAX V | game 9 x 9 - logical course. | The black elements appear | on every fifth field of | the horizontal lines. | After the whole plate is filled | in that way, there begins the | return to the first line.'

Chance in game for two, 1984 r.

akryl/płyta, 49,5 x 49,5 cm (w oprawie autorskiej)
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'chance in game for two | winiarski 84'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'chance | in game | for two | winiarski 84.'

Projekt dla Kleinsassen, 1987 r.

kolaż, ołówek/papier, 29 x 30 cm (wymiary każdej pracy)
sygnowany i datowany w obrębie kompozycji: 'winiarski '87'
opisany na odwrociu: 'Powierzchnia 4m2 | Koło - promień 113 cm | Trójkąt - podstawa 283 cm | - wysokość 283 cm | Deski - stare drewno | lub postarzane szarą bejcą | Konstrukcja z tyłu | malowana na biało | Eksponowanie na białej ścianie | Można (lecz nie | musi się) eksponować | w narożniku'

Artysta na tle swojej pracy Czarny kwadrat, 1984

fotografia; 50,1 x 49,7 cm (wymiary kadru)
sygn. czarnym tuszem p. d.: czarny kwadrat czyli fruwająca geometria, winiarski 1984, Zachęta

Kompozycja, 1980 r.

tusz, flamaster/papier, 26,5 x 25,5 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski 1980'

Kompozycja, 1980 r.

tusz, flamaster/papier, 51,5 x 25 cm (arkusz)

Game 7x7-logical course-the elements appear keeping diagonal directions, 1977 r.

serigrafia, papier, 58,5 x 58 cm w świetle passe-partout,
sygn. i dat. p.d. ołówkiem Winiarski 77, opisany p.d.: 85/150

Program + program, 1988

akryl, ołówek, płyta; 49,3 x 49,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: winiarski'88;
sygn. i opisany na odwrocie: 3. (w kole) / program + program / winiarski'88

Game for one 8 x 8, 1986

olej, płótno, 78 x 78 cm,
sygn. na odwrocie: Game for one 8 x 8 | Winiarski 86

Order vertical game 4 x 4, 1981 r.

akryl/deska, 68 x 4 x 2,3 cm
opisany na odwrociu: 'order | vertical | game | 4x4 | winiarski | 81' pod nim nalepka z ręcznie pisaną literą 'I' u góry wskazówka montażowa

Chance in game for one, 1989

akryl, ołówek, płyta pilśniowa, 64,5 x 64,5 cm (z autorską oprawą)
sygnowany, datowany, opisany u dołu: winiarski'89 chence in game for one na odwrociu: chance in game for one / przypadek w grze dla jednego / winiarski '89, nalepka z galerii Rotunda, BWA, Sopot

Relief przestrzenny, 1973

akryl, płyta, 33 x 33 x 8 cm
sygn. na odwrocie: Winiarski 1973
opisany na odwrocie: 0,2,4,6

Badhuis-vlag, 1976

tkanina bawełniana, olej, 280 x 180 cm
sygn. p.d.: Winiarski 76

Seria 12 prac Vertical game 4x4, 1981

akryl, płyta pilśniowa, 68 x 4 x 2 cm (każda)
prace oprawione wtórnie w ramę o wymiarach 107 x 127 cm
sygn. na odwrocie (każda): order Winiarski 81 vertical game 4 x4

CHANCE IN GAME FOR ONE, 1980

akryl, ołówek, płótno
100 x 100 cm
sygnowany na odwrocie na płótnie wzdłuż dolnej krawędzi: chance in game for one Winiarski 1980

liczba obiektów: 369