KAŁUCKI Jerzy (1931 Lwów - 2022)
akryl/płótno, 160 x 115 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Jerzy Kałucki 2012'
opisany na odwrociu: 'PRZEBIEGI XXIII'
- "Jerzy Kałucki. Przebiegi", Galeria Starmach, Kraków, marzec - kwiecień 2013
- Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2013
cena wywoławcza: Wykup abonament
akryl, płótno, 150 x 100 cm
opisany na odwrocie na blejtramie: Jerzy Kałucki 2010
na odwrocie: PRZEBIEGI V
Jerzy Kałucki. Przebiegi [katalog wystawy], red. Julita Deluga, Galeria Starmach, Kraków 2013.
Jerzy Kałucki. Przebiegi, Galeria Art NEW media, Warszawa 2015.
Jerzy Kałucki. Przebiegi, Galeria Starmach, Kraków 2013.
ołówek/papier, 29 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'JK. 2010'
akryl/płótno, 160 x 115 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu:`Jerzy Kałucki 2012 | PRZEBIEGI XXI`
- "Jerzy Kałucki. Przebiegi", Galeria Starmach, Kraków, 5.03-30.04.2013
olej, płótno, 150 x 105 cm
opisany na odwrocie: Jerzy Kałucki 2011/ PRZEBIEG IX
olej, płótno, 110x120 cm
opisany na odwrocie: Jerzy Kałucki 1999 / "BEZ NAZWY"
akryl na płótnie, 80 x 60 cm, sygn.
olej, płótno, 70,5 x 60 cm,
sygn. na blejtramie Jerzy Kałucki 2005
technika mieszana, tusz, papier; 21 x 10 cm;
sygn. i dat. p. d.: JK. 2010.
akryl/płótno, 160 x 120 cm
sygnowany i datowany na odwrociu na blejtramie: `Jerzy Kałucki 2012`
opisany na płótnie: `PRZEBIEGI XIX`
tusz, ołówek/papier, 72 x 50 cm
sygnowany p.d.: 'Jerzy Kałucki 1992'
na odwrociu nalepka galeryjna z opisem obrazu
Akryl, płótno, 120 x 110 cm
akryl/płótno, 140 x 120 cm
na blejtramie sygnowany i datowany: `Jerzy Kałucki 1997`
tytułowany na odwrociu: "Pula"
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Kraków
- "Fragment", Galeria Arsenał, Białystok, 17.10-16.11.1997
- Jerzy Kałucki, katalog wystawy, Galeria Arsenał, Białystok 1997 (il.)
akryl/płótno, 120 x 100 cm
sygnowany i datowany na blejtramie: `Jerzy Kałucki 2011`
na odwrociu opisany: `PRZEBIEGI XVI`
- Jerzy Kałucki. Przebiegi, katalog wystawy, Galeria Starmach, Kraków 2013, reprodukcja
Akryl, płótno 120 x 110 cm, sygnowany na blejtramie Jerzy Kałucki 1999 "Helios"
olej, płótno, 140 x 115 cm,
sygn. na blejtramie: Jerzy Kałucki 2009
na odwrocie: "Biais 2"
akryl/płótno, 90 x 96,5 cm
na odwrociu opisany: `Jerzy Kałucki | "Meteo" `, na blejtramie: `Jerzy Kałucki` 1989`
Czterdzieścipięć, czterdzieściosiem, 1997 r.
akryl/płótno, 120 x 140 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `Jerzy Kałucki 1997`
- kolekcja prywatna, Kraków
- Bożena Kowalska, Przestrzenie Jerzego Kałuckiego/Jerzy Kałucki`s Spaces, Warszawa 2006, il. 41, s. 65
- Bożena Kowalska, W poszukiwaniu ładu. Artyści o sztuce, Galeria Sztuki Współczesnej BWA, Katowice, Galeria EL, Elbląg, 2001, il. 33, s. 92
akryl na płótnie, 102 x 73 cm, sygn.
akryl/płótno, 160 x 110 cm
sygnowany i opisany na blejtramie: `Jerzy Kałucki 2012` oraz tytuł autorski na odrociu: `PRZEBIEGI XXIV`
Jerzy Kałucki, Przebiegi, katalog wystawy, [tekst] Julita Deluga, Galeria Starmach, Kraków 2013, s. 53
Jerzy Kałucki, Przebiegi, Galeria Starmach, Kraków, 5.III. - 30.IV.2013