BROLL Urszula (1930 Katowice - 2020 Przesieka)
tusz, gwasz/papier, 29,5 x 21 cm
Pochodzenie: od artystki
Wystawiana: Wystawa monograficzna Urszuli Broll, 2005 rok, BWA Jelenia Góra - BWA Katowice - BWA Zamek Książ - Galeria Sztuki Legnica
Literatura: Janusz Zagrodzki, Urszula Broll, katalog wystawy, BWA Jelenia Góra, BWA Katowice, maj - październik 2005, Jelenia Góra-Katowice 2005, s. 116, poz. kat. 27.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, płótno; wym.: 41 x 56 cm;
sygn. na odwrocie: Urszula Broll 1957.
olej, płótno, 70 x 55 cm,
sygn. na odwrocie: Urszula Broll / "alikwoty -19" / 70 x 55, / Katowice 62.
Akwarela, karton; wym: 44 x 56,8 cm; sygn. oł. na odwrocie: Broll / 1955.
Technika mieszana; wym. w świetle pp: 18,2 x 28,2 cm;
sygn. na odwrocie: Broll / 1954.
olej, płótno;
100 x 100 cm;
sygn. na odwrocie: URSZULA / BROLL
dwie prace we wspólnej oprawie;
olej, tektura;
14 x 22 cm (każda świetle oprawy);
sygn. na odwrocie ołówkiem "broll" oraz nnapisy w kółku: 20 i 21
olej/płótno, 61 x 61 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: `U.BROLL-URBANOWICZ | 1959`
Estymacja: 6 000 - 8 000 zł
akwarela, tusz/papier, 60 x 40,5 cm (w świetle passe-partout)
Estymacja: 6 000 - 7 000 zł
Kompozycja taszystowska czerwona, 1956/57 r.
olej/płótno, 49,5 x 49,5 cm
opisany na odwrociu: `URSZULA BROLL`
- Galeria Czas, Będzin
- Prywatna kolekcja
Wystawiany: Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.)
- 19-29.10.2004, Galeria Czas, Będzin;
- 3-16.11.2004, Galeria Nautilius, Kraków;
Literatura: Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), katalog wystawy, Kraków 2004 r., kat. 21.
Estymacja: 10 000 - 15 000 zł
olej/płótno, 50 x 85 cm
sygnowany na odwrociu: `U. BROLL`
na odwrociu dwie naklejki: autorska z informacją o obrazie i wystawowa CBWA Warszawa ("Zachęta")
- 1959, II Wystawa Sztuki Nowoczesne, Zachęta, Warszawa
- Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), 19-29.10.2004, Galeria Czas, Będzin; 3-16.11.2004, Galeria Nautilius, Kraków
Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), [katalog wystawy], Kraków 2004 r., kat. 10.
Cena wywoławcza: 9 000 zł zł
Z cyklu Powidoki, ok.1956-1959 r.
olej/płótno, 70 x 100 cm
na odwrociu naklejka Agra-Art
- Dom Aukcyjny Agra-Art, Warszawa
- Prywatna kolekcja
Estymacja: 18 000 - 30 000 zł
Martwa natura kubistyczna, 1953-54 r.
olej/płótno, 45,5 x 38,5 cm
- Galeria Czas, Będzin
- Prywatna kolekcja
Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.)
- 19-29.10.2004, Galeria Czas, Będzin
- 3-16.11.2004, Galeria Nautilius, Kraków
Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), [katalog wystawy], Kraków 2004 r., kat. 2.
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
Kompozycja przemysłowa, 1956 r.
olej/płótno, 100 x 100 cm
sygnowany na odwrociu: `URSZULA BROLL`
- Galeria Czas, Będzin
- Prywatna kolekcja
Urszula Broll, malarstwo (lata 50. i 60.), [katalog wystawy], Kraków 2004 r., kat. 9.
Estymacja: 30 000 - 40 000 zł
olej, płótno, 37 x 110,5 cm,
sygn. na odwrocie na górnej listwie krosna: Urszula Broll - Urbanowicz.
Kompozycja, 1955 r. (trzy współoprawne rysunki)
tusz/papier, 23 x 33 cm
sygnowany i datowany na odwrociu : `Broll | 1955`
Estymacja: 1 500 - 2 500 zł
technika własna/płótno, 100 x 80 cm
sygnowany i opisany na odwrociu: `Urszula Broll-Urbanowicz | tyt: dolce | wym: 80x100 | 1962 r. | Katowice`
Pochodzenie: Galeria Nautilus, Kraków
Aukcja Dzieł z Kolekcji Cezarego Pieczyńskiego
Estymacja: 10 000 - 15 000