CZAJKOWSKI Stanisław (1878-1954)
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 17,4 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST.CZAJKOWSKI (ołówkiem);
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 433 oraz A 48 (w kole) kat. 59
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, 1944
akwarela, papier; 17,5 x 25 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem),
poniżej autorski opis ołówkiem
akwarela, ołówkiem, papier; 11,3 x 18 cm;
na odwrocie napis: ST. Cz. / inw. 415 oraz A 1 (w kole) kat. 24
olej, płótno; 44 x 70 cm;
sygn. i dat. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 54
na odwrocie na krośnie malarskim numer inwentarzowy: St.Cz / inw. / 257;
oraz napis ołówkiem: DOM RYBAKA W KAZIMIERZU
olej, tektura; 24 x 33 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1936.
olej, płótno naklejone na tekturę, 45 x 35 cm,
sygn. p.g.: Stanisław Czajkowski / Bronowice 1901.
*opłata droit de suite
olej/sklejka, 53 x 35 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'STANISŁAW CZAJKOWSKI 1946'
na odwrociu dwukrotnie podany numer ze spuścizny po artyście ('St. Cz. inw. 335') oraz nalepka powystawowa z Zachęty
olej, tektura, 21,5 x 23,5 cm, sygn. l. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1947, na odwrocie napis: "Z ziemi lubelskiej" I / 1947 oraz nr inwentarzowy z prawej u góry: St.Cz. / inw. 229.
olej, sklejka; 37 x 54,5 cm;
sygn., dat. i opisany p. d.: PROSZOWICE/ STANISŁAW CZAJKOWSKI 1929.
olej, tektura; 24,5 x 37,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: ST. CZAJKOWSKI / 1934
olej, płótno; 71 x 115 cm;
sygn. i dat. p. d.: STANISŁAW CZAJKOWSKI 1903.
olej, tektura; 26 x 34 cm;
sygn., dat. i opisany l. d.: PARYŻ 1912 / ST. CZAJKOWSKI (ołówkiem);
akwarela, tektura jasnobrązowa; 46,5 x 63,5 cm;
sygn. p. d.: ST. CZAJKOWSKI.
Pierwszy polski most na Wiśle - Przyczółek Warka w 1944 roku, [1944]