1 zł
2 600 000 zł

SOSNOWSKI Kajetan (1913 Wilno -1987 Warszawa)

KATALIPOMENA, 1977

płótno szyte, 135 x 190 cm
opisany na zagięciu płótna: KAJETAN SOSNOWSKI aus cykl "KATALIPOMENA" 190x135.1977 Kajetan; oraz: KAJETAN SOSNOWSKI "KATALIPOMENA" D-3 (38) b.S. Kajetan 1977

cena wywoławcza: Wykup abonament

M 75, z cyklu METALEPSEIS 1972-82

tech. własna, płótno lniane, 92 x 92 cm
sygn. na zagięciu płótna: Kajetan "METALEPSEIS" M75 (...) 92 x 92 / KAJETAN SOSNOWSKI WARSZAWA

dyptyk, z cyklu Obrazy puste, 1964-1965

olej, płótno,55×86 cm
sygnowany na odwrocie (niebieski):
"Kajetan Sosnowski obraz 15-65, 1965"
na drugim płótnie:
"Kajetan Sosnowski, obraz 14-66, 1964"

Obraz szyty z cyklu Interwencje, 1981-83 r.

płótno lniane, 81,4 x 60 cm
opisany na odwrociu: 'OD LEWEJ 3'

Z cyklu Układy równowartościowe,

technika własna, obraz szyty, płótno, 130 x 130cm, niesygnowany
wystawiany: "Układy Równowartościowe" - prace Kajetana Sosnowskiego, Galeria Centrum Sztuki Studio, Warszawa, kwiecień 1986

Publikowany w magazynie stolica 18 maja 1986, artykuł "Paradoks kolorów"

obraz szyty, płótno, 81 x 81 cm

Erotyk w bieli, 1960

olej, płótno, 73 x 65 cm
sygn. l.d. Kajetan 960
na odwrocie: KAJETAN/ SOSNOWSKI/ Erotyk/ w bieli/ 0I-3/2-3/ 73 x 65 cm/ olej/ 1960

Obraz szyty z cyklu: Układy równowartościowe, 1983 r.

technika własna/płótno, 130 x 130 cm
opisany na odwrociu, na blejtramie (opis wtórny): 'KAJETAN SOSNOWSKI obraz szyty z cyklu "UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE" 130x130 Kajetan 1983'

- spadkobiercy artysty
- kolekcja prywatna, Warszawa

Obraz czarny z cyklu Układy równowartościowe, 1982 r.

technika własna/płótno, 100 x 130 cm
opisany na odwrociu, na blejtramie (opis wtórny): 'Kajetan Sosnowski 1982' [nr HA3 7]

- kolekcja Gerarda Jürgena Bluma Kwiatkowskiego
- kolekcja instytucjonalna, Polska

Z CYKLU UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE, 1978 - 1985

technika własna, 130 x 130 cm
niesygn.

PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa.

technika własna, obraz szyty, płótno, 131 x 100 cm
na blejtramie napis: 'Kajetan Sosnowski 1982'

Sen o nieznanym mieście, 1958

technika własna, tektura; 72 x 25,5 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie: "SEN O NIEZNANYM MIEŚCIE" / 1958 / K. Sosnowski

Kompozycja, 1959

olej/płótno, 55 x 73 cm
opisany na odwrociu: KAJETAN SOSNOWSKI / OBRAZ OLEJNY / 09/54 / 1959 / FORMAT 73/54

z cyklu Układy Równowartościowe, 1979-1985

bawełna barwiona, płótno, 130 x 130 cm
sygn. na odwrocie: KAJETAN SOSNOWSKI z cyklu "UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE" 1979 x 1985 Kajetan 130 x 130
na blejtramie: UKŁADY RÓWNOWARTOŚCIOWE KAJETAN SOSNOWSKI
na odwrocie nalepka Muzeum Narodowego w Warszawie z nr inwentarzowym: P 204 / 92 / 2

15-29, 1965 r.

olej/płótno, 60 x 50 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'KAJETAN | SOSNOWSKI | "15 - 29 | 1965'

olej/płótno, 55 x 73 cm

Z cyklu Układy równowartościowe, 1982 r.

obraz szyty/płótno, obraz szyty składjący się z 8 części, 130 x 100 cm
sygnowany i datowany na odwrociu, na blejtramie: 'Kajetan | Sosnowski | 1982'
opisany na blejtramie: 'Kajetan | Sosnowski | 1982' (wtórnie)
praca wtórnie nabita na blejtram

Z cyklu układy równowartościowe, 1980/83

obraz szyty, bawełna barwiona, 130 x 130 cm
sygn. na blejtramie: KAJETAN SOSNOWSKI

REPRODUKOWANY:
Nowe Obrazy. Kolekcja Olgi i Wojciecha Fibaków, Warszawa 2007, str. 154.
Kajetan Sosnowski – malarz niewidzialnych światów, red. Bożena Kowalska, Galeria Sztuki Współczesnej Zachęta, Warszawa 1998.

Z cyklu: Poliptyki, 1965

olej, płótno; 55,5 x 46 cm;
sygn., dat. i opis na odwrocie:
KAJETAN SOSNOWSKI / olej 1965 / 55 x 46/ Kajetan

Obraz z Kuchni, 1965 r.

olej/płótno, 96 x 94 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `KAJETAN SOSNOWSKI | 96 x 94 | obraz ``z Kuchni`` | 1965`

liczba obiektów: 130