RUBCZAK Jan (Dubczak) (Stanisławów 1884 - 1942 Auschwitz)
akwarela/papier, 48,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
cena wywoławcza: Wykup abonament
MIASTECZKO NADMORSKIE w POŁUDNIOWEJ FRANCJI, 1931
akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 28,5 x 40 cm
sygnowana i datowana l.d. "Jan Rubczak 1931".
Litografia ręcznie kolorowana akwarelą przez artystę; wym. komp.: 330 x 250 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak / Ruptawa.
Kraków. Widok na Wawel, ok. 1913
Akwaforta, akwatinta ręcznie kolorowana akwarelą przez artystę; wym. komp.: 235 x 295 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak. Praca unikatowa.
Kraków. Brama Floriańska, 1908
Autolitografia kredą ręcznie kolorowana akwarelą przez artystę; wym. komp.: 290 x 390 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak, l.d. autolitografia kredą; grafika w starym pp, naklejona na karton. Praca unikatowa.
Akwaforta; wym. komp.: 95 x 95 mm; sygn. oł. p.d.: Jan Rubczak; załamania p.d. narożnika bez szkody dla komp. Widok odwrócony; oprawa. Pierwotna wersja znanej pracy - bardzo rzadkie!
Akwaforta 258 x 278 mm; sygn. pł. l.d.: Skałka. Oryginalna akwaforta Jana Rubczaka; p.d.: Nakład Tow. Przyj. Sztuk Pięknych w Krakowie 1908. Widok odwrócony. Praca oprawiona.
akwarela/papier, 31,5 x 69 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
na odwrociu papierowa nalepka z dedykacją z 1932 r. oraz naklejka z wystawy w Lesznie z tego samego roku
akwarela/papier, 31,5 x 59 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak'
Wawel - Widok na katedrę, ok. 1913
akwaforta, akwatinta, papier; 23,5 x 29,5 cm (odcisk płyty),
33,5 x 36 cm (wymiar arkusza w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Jan Rubczak (ołówkiem).
olej, płótno, 87,5 x 62 cm
sygn. p. d.: Rubczak
na odwrocie nalepka wystawowa z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z numerem 177 z opisem pracy oraz pieczęć składu materiałów malarskich "ISKRA & KARMAŃSKI" z Krakowa
olej, płótno, 60 x 73 cm
sygn. p. d.: Jan Rubczak
akwarela, papier, 33 x 48 cm
sygn. po prawej: Jan Rubczak
na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z nazwiskiem artysty i tytułem "Skała samobójców"
litografia barwna, papier; 43 x 35 cm;
sygn. p. d.: Rubczak
olej/płótno, 38 x 46 cm
sygnowany, datowany i opisany p.d.: 'Rubczak Jan | Paryż, 909 | Kochanemu Felkowi | w dniu [nieczytelne]'
na odwrociu nalepka aukcyjna Cagodan Tate, resztki nalepki wystawowej oraz wykonany niebieską kredką opis
- dom aukcyjny Boisgirard et Associés, Paryż, 02.12.2009
litografia barwna, papier; 430 x 350 mm;
sygn.p.d.: Rubczak
olej, płótno, 60.5 x 73 cm
sygn. p.d.: Jan Rubczak
akwarela, gwasz, kredka/papier, 33 x 48 cm
sygnowany p.d.: 'Jan Rubczak | Radziejów'