CHMIELIŃSKI STACHOWICZ (pseud.) Władysław (1911 Warszawa -1979 Warszawa)
Olej, płótno; 60 x 91 cm
Sygnowany p.d.: Wł. Chmieliński
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na kościół Św. Jacka na ul. Freta w Warszawie
olej, płótno, 26 x 35,5 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
KOŚCIÓŁ MARIACKI NA NOWYM MIEŚCIE W WARSZAWIE
Olej, płótno; 50,5 x 35 cm
Sygnowany p.d.: Wł.Chmieliński
ZIMOWE POLOWANIE NA DZIKA, po 1950
olej, płótno
51 x 71 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na krośnie karta maszynopisu z informacją o artyście (tekst angielski)
MOST PONIATOWSKIEGO W ROKU 1944
olej, tektura
31,5 x 44 cm
sygn. l.d.: Wł. Chmieliński
RYNEK STAREGO MIASTA W WARSZAWIE Z WIDOKIEM NA ZAMEK KRÓLEWSKI
olej, płótno
37 x 27,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Kanonia na Starym Mieście w Warszawie
akwarela, papier, 24 x 18 cm, sygn. p.d.: Wł. Stachowicz
Olej, płótno; 51 x 70,5 cm
*droit de suite
akwarela, ołówek, karton naklejony na tekturę; 49 x 34,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Stachowicz.
akwarela/papier, 33,5 x 23,3 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'Wł. Chmieliński'
Gabinet Holenderski w Wilanowie
akwarela/papier, 48,5 x 33 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'Wł. Stachowicz.'
TRYPTYK STAROMIEJSKI, ok. 1937
Akwarela, papier; 24 x 58 cm
Sygnowany na środkowej kwaterze: Widok na Rynek St. Miasta / Wł. Stachowicz
Łazienki Królewskie w Warszawie
akwarela, ołówek, papier; 10,5 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński;
na odwrocie oprawy napis: Warszawa / Łazienki Królewskie / mal. Wł. Chmieliński (piórem).
Olej, tektura, 32 x 22,5 cm,
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński.
*droit de suite
Rynek Starego Miasta w Warszawie, przed 1939
akwarela/papier, 25 x 33,5 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
olej, płótno, 25 x 35 cm, sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
RYNEK W KAZIMIERZU NAD WISŁĄ Z KAMIENICAMI PRZYBYŁÓW
olej, płótno
25 x 35 cm
sygn. p.d.: Wł. Chmieliński
Na krośnie stemple odnoszące się do wymiarów obrazu.