AXER Otto (1906-1983)
KRÓL KAZIMIERZ i KSIĄŻĘ OLGIERD LITEWSKI, 1974
Projekt kostiumów do filmu KAZIMIERZ WIELKI, 1974
tempera na kartonie, 50,5 x 70 cm, sygnowana i datowana p.d. "23 III. 74" oraz prostokątną pieczątką artysty "OTTO AXER"; długopisem napisy identyfikujące postacie.
cena wywoławcza: Wykup abonament
AXER Otto (1906-1983)
tusz, akwarela, papier; 17 x 22 cm;
sygn. p. d.: axer 73
na odwrocie stempel autorski
AXER Otto (1906-1983)
tusz, papier; 14,5 x 20,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: axer 78 oraz OA monogram wiazany
AXER Otto (1906-1983)
sygn. p. d.: oaxer 73 oraz OA monogram wiazany
AXER Otto (1906-1983)
akwarela, gwasz/papier, 44 x 36 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `oaxer 79`
AXER Otto (1906-1983)
Olej, płótno;
wym.: 32 x 53,5 cm;
sygn. p.g.: Axer;
na odwrocie opis kolekcjonerski obcą ręką. Obraz to reminiscencja z Zasania, dzielnicy żydowskiej w Przemyślu, mieście dzieciństwa artysty.
AXER Otto (1906-1983)
Projekt kostiumu - Złoty kontusz
akwarela, ołówek, papier; 24 x 18 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: oaxer
na odwrocie prostokątna pieczątka: OTTO AXER
AXER Otto (1906-1983)
ołówek, pióro, tusz, akwarela, papier; format zróżnicowany:
11,5 x 6,6 cm; 11,5 x 5,9 cm; 11,6 x 11, 2 cm; 11,6 x 17,2 cm;
w obrębie kompozycji napisy autorskie? odnoszące się na projektów
AXER Otto (1906-1983)
Projekt kostiumu - Kontusz, lata 60. XX w.
akwarela, ołówek, papier;
24 x 16,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi: oax w obrębie kompozycji napis czerwona kredką: 21 (w kółku) oraz napisy autorskie dotyczące stroju; na odwrocie prostokątna pieczątka: OTTO/ AXER
AXER Otto (1906-1983)
Projekt kostiumu - Błękitna suknia, lata 60. XX w.
akwarela, ołówek, papier;
24 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. przy prawej krawędzi ołówkiem: oaxer
w obrębie kompozycji napis czerwona kredką: 25 (w kółku);
na odwrocie prostokątna pieczątka: OTTO/ AXER
AXER Otto (1906-1983)
tempera, papier;
48 x 37,5 cm (w świetle oprawy); sygn. l. d.: oaxer
AXER Otto (1906-1983)
Portret młodej dziewczyny, 1977 r.
technika mieszana/papier, 42 x 30,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: `oaxer77`
- praca ofiarowana przez artystę poecie Arturowi Adamowi Międzyrzeckiemu (1922-1996)
AXER Otto (1906-1983)
tusz/papier, 36 x 21,5 cm (w świetle passe-partout)
AXER Otto (1906-1983)
piórko, tusz, tusz lawowany,
papier; 16 x 21 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: oaxer 76
AXER Otto (1906-1983)
tempera, papier; 48 x 37,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: oaxer
AXER Otto (1906-1983)
olej na płótnie naklejonym na płytę, 33,5 x 55 cm, sygnowany p.g. "OAxer"
AXER Otto (1906-1983)
tusz lawowany, papier;
28 x 40,5 cm (w świetle oprawy);
sygn.: p. d.: oaxer
AXER Otto (1906-1983)
AXER Otto (1906-1983)
olej, płótno; 73,5 x 92 cm;
sygn. p. g.: OAxer
na odwrocie, na blejtramie napis: WŁASNOŚĆ TADEUSZA/ ZIELIŃSKIEGO
AXER Otto (1906-1983)
akwaforta/papier, 26 x 37 cm
sygnowany i datowany ołówkiem p.d.: `O. Axer 1927`
Estymacja: 1 000 - 1 500 zł