CHWISTEK Leon (1884-1944)
ołówek, akwarela/papier,
20 x 25,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany, datowany oraz dedykacja p. d.: `Pani Maryji Szczepańskiej | z wyrazami bardzo serdecznej | przyja¼ni i (
) ofiaruje l. Chwistek | 29.XI.1937`
cena wywoławcza: Wykup abonament
CHWISTEK Leon (1884-1944)
kredka, akwarela/papier,
19,5 x 13,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p. d.: `Chwistek | 1932`
CHWISTEK Leon (1884-1944)
akwarela, ołówek, papier,
16,5 x 19,5 cm w świetle passe- partout.
Na odwrocie kartka wystawowa krakowskiego TPSP, jako własność "mgr inż. arch. A. Mancewicza".
CHWISTEK Leon (1884-1944)
piórko, tusz, papier,
34 x 21 cm;
na odwrocie szkic do kompozycji; na odwrocie oprawy nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1971 r. z tytułem Rzeka kobiet
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
CHWISTEK Leon (1884-1944)
piórko, atrament, papier,
34 x 21 cm;
Na odwrocie oprawy nalepka wystawowa z TPSP w Krakowie z 1971 r. z tytułem Akty
CHWISTEK Leon (1884-1944)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
piórko, tusz, papier
15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
CHWISTEK Leon (1884-1944)
piórko, tusz, papier
33,4 x 20,6 cm
CHWISTEK Leon (1884-1944)
akwarela, ołówek
21.5 x 27.2 cm
sygnowany p.d.: L. Chwistek | 27 II 1929
CHWISTEK Leon (1884-1944)
tusz, papier, wymiary w świetle passe-partout: 22 x 15 cm
nie sygnowany
CHWISTEK Leon (1884-1944)
tusz, papier, 21 x 34
niesygnowany
na odwrociu fragment listu
CHWISTEK Leon (1884-1944)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
pióro, tusz, papier
34 x 21 cm
nie sygnowany, na odwrociu naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła Studium aktu / Rodzaj dzieła pióro, tusz, pap. Cena / Podpis autora / wł. pryw.
CHWISTEK Leon (1884-1944)
pióro, atrament, papier
20,8 x 33,4 cm
nie sygnowany, na odwrociu naklejka: TOW. PRZYJ. SZTUK PIĘKN. W KRAKOWIE / Autor Leon Chwistek / Tytuł dzieła W kąpieli / Rodzaj dzieła pióro, atram. pap. / Cena / Podpis autora / wł. pryw.
CHWISTEK Leon (1884-1944)
Kompozycja z postaciami, ok. 1919
tusz, papier, 21 x 17 cm; sygn. oł. l.d.: L. Chwistek; na odwrocie dedykacja Aliny Chwistek-Dawidowicz dla Stanisława Wójtowicza z 12 maja 1974, tym samym potwierdzająca autentyczność pracy. Stan zachowania: zakwaszenie papieru.
CHWISTEK Leon (1884-1944)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
CHWISTEK Leon (1884-1944)
tusz , papier, 21 x 31,7 cm;
na odwrocie wywód matematyczny
CHWISTEK Leon (1884-1944)
tusz, papier, 17,2 x 21,1 cm;
na odwrociu szkic aktu kobiety
CHWISTEK Leon (1884-1944)
tusz, papier, 21 x 31,7 cm;
na odwrociu wywód matematyczny