KARSZNIEWICZ Jerzy (1878 Tarnów - 1945 Kraków)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, tektura, 12,5 x 17,5 cm
Sygnowany p.d.: J. Karszniewicz
Portret młodej kobiety we wnętrzu, ok. 1930
olej, sklejka; 32,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: J. Karszniewicz;
na odwrocie powtórzona sygnatura ołówkiem.
Rzadki w twórczości artysty pejzażysty przykład malarstwa portretowego.
Kwitnące sady [Pejzaż z Woli Justowskiej], lata 20.
Olej, tektura; wym.: 15,2 x 22,5 cm;
sygn. l.d.: JK.
olej, deska
27 x 16 cm
sygn. i lok. l.g.: J. Karszniewicz Krakow
olej, tektura, 29,5 x 39 cm;
sygn. l. d.: J Karszniewicz
Na odwrocie napis autorski?: Jerzy Karszniewicz
Olej, deska, 22 x 25,5 cm
Sygnowany l. d.: J Karszniewicz
Na odwrocie nalepka Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1935 r. z opisem pracy
olej, płótno, 57 × 67,5 cm
sygn. i dat. p.d.: Jerzy Karszniewicz / Kraków 1903-1904
1905, Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie
Opisany:
J. Wiercińska, Katalog prac wystawionych w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 1860-1914, Wrocław 1969, s. 145.
Estymacja: 30 000 - 35 000 zł
olej, tektura, 15 x 18,5 cm;
sygn. l.d.: J. Karszniewicz;
pastel, tektura; 60 x 45 cm;
sygn. i dedykacja p. d.: Kochanemu Panu/ Alfonsowi Ośw [...] na Gwiazdkę 1921/ Jerzy Karszniewicz.
olej, płótno, 34,5 × 85 cm
sygn. l. d.: Jerzy Karszniewicz
Estymacja: 19 000 - 22 000 zł
olej, deska,
22 x 25,5 cm
olej/płótno,
42 x 52,5 cm
sygnowany l. d.: `Jerzy Karszniewicz | Bieńczyce`
Estymacja: 6 000 - 9 000
olej/tektura, 23 x 31 cm
sygnowany l. d.: `J. Karszniewicz I Janówka`
olej na sklejce,
17 x 21,5 cm,
sygnowany p.d. monogramem i datowany "J. K.1938"