ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA Zofia (1886 Klagenfurt - Austria - 1971 Lwów)
Kościół św. Barbary w Krakowie
litografia (?) sepiowa, papier
cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Z. Albinowska (na płycie)
opisany u dołu: Kraków, Kościół św. Barbary Zofia Albinowska (ołówkiem)
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier
12,9 x 17 cm;
sygn. l. d.: Zofia Albinowska;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10
olej, sklejka, 22,5 x 28 cm;
sygn. l.d.: Zofia Albinowska
Olej, deska
23 x 38 cm
Sygnowany p.d.: Zofia Albinowska
litografia (?) sepiowa, papier, cm (odcisk płyty);
akwaforta, papier, 12,9 x 9,9 cm (odcisk płyty);
sygn. p. d.: Zofia Albinowska (ołówkiem); tytuł l.d.: Concarneau (ołówkiem)
ołówek, papier
12,9 x 17 cm;
napis autorski p.d.: Izdebna. / 19.9.10.
Olej, płótno;
100 x 80 cm
Sygnowany p.g.: Albinowska 09
PALETA MALARSKA ZOFII ALBINOWSKIEJ-MINKIEWICZOWEJ
Sklejka;
70 x 42 cm
Paleta malarska Zofii Albinowskiej (widoczna na zachowanych zdjęciach artystki przy pracy, wielokrotnie też przedstawiana w jej obrazach).
ŚMIETNICZKA KOSMETYCZNA ZOFII ALBINOWSKIEJ-MINKIEWICZOWEJ
Drewno;
wys. 80 cm
Śmietniczka "kosmetyczna" z rączką uruchamiającą mechanizm otwierania
MARTWA NATURA Z KWIATAMI I KSIźŻKAMI
Olej, sklejka;
20 x 26 cm
Sygnowany p.g.: Zofia Albinowska
Ołówek, papier
13 x 17 cm w świetle oprawy
Sygnowany ołówkiem l.d.: Zofia Albinowska, p.d.: Istebna | 19.9.10
KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE
Litografia
12,5 x 16 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Zofia Albinowska, l.d.: Kraków, Kościół Św. Barbary
Sucha igła
13 x 9,8 cm
Sygnowany ołówkiem p.d.: Zofia Albinowska, l.d.: Concarneau
MARTWA NATURA Z RÓŻAMI I KSIźŻKź, 1960
Olej, płótno;
44,3 x 61 cm
Na dolnej listwie krosna odręczny napis:
ZOFIA ALBINOWSKA | LWÓW 1960
Olej, sklejka;
39,2 x 48 cm
Na odwrocie nalepki papierowe (częściowo uszkodzone i miejscami słabo czytelne): "27655 Autor Minkiewicz Albinowska Z |Tytuł Owce wykonanie ol. | Cena 180 Wł. ... Data ..."; "Towarzystwo przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie | R. 1938 Styczeń Nr 8 |Autor Albinowska-Minkiewiczowa Zofia | Adres Lwów |Dzieło Owce 1929"; Zofia Albinowska-Minkiewiczowa |14) "Owce" | cena 150 zł | Zachęta styczeń 1934"oraz napis odręczny na sklejce: íKochanemu Zbyszkowi | w dowód wdzięczności za dobroć | otrzymaną | Krystynka | 6.7.97 Ciężkowice"
olej, tektura
34 x 42 cm
sygn. l. d.: Zofia Albinowska, Zofia ALBINOWSKA-MINKIEWICZOWA (1886 - 1971)
Olej, płótno naklejone na tekturę; 34,5 x 48,8 cm
Sygnowany p. d.: Zofia Albinowska