EPSTEIN Henryk (Chaim) (1890 - 1944)
olej/płótno, 46 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'HEpstein'
na krośnie malarskim nalepka z numerem inwentarzowym z Villa la Fleur
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela/papier, 38 x 46 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'
akwarela/papier, 41 x 54,5 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'
ołówek, akwarela, papier żeberkowy;
40 x 52 cm (w świetle passe-partout);
sygn. l. d.: H. Epstein (ołówkiem).
ołówek, pastel, papier brązowy; 22,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein (flamastrem)
olej/płótno, 52 x 37 cm
sygnowany l.d.: 'H Epstein'
na odwrociu papierowa naklejka Galerie de Berri w Paryżu z opisem obrazu
Wybrzeże w Bretanii, około 1930 r.
olej/płótno, 46 x 61 cm
sygnowany p.d.: 'H. Epstein'
akwarela, papier; 37,5x55 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: "H. Epstein"
ołówek, pastel oleista, papier; 22,5 x 30 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
olej, płótno
46,5 x 38 cm
sygn. p.d.: H. Epstein | 1930
Na górnej listwie krosna napisy ołówkiem: 46 x 38, 8F, No 42
tech. mieszana, papier, 33,5 x 39 cm w świetle passe-partout, sygn. p.d.: H.Epstein
Martwa natura z dzbanem i owocami, ok. 1920
olej, płótno, 51,5 x 35,5 cm;
sygn. p. d.: H. Epstein
olej/płótno, 50 x 60,5 cm
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'
na odwrociu nalepka firmy ramiarskiej
olej, płótno, 60 x 74 cm
sygn. l.d.: H. Epstein
REPRODUKOWANY:
Warszawa, A. Winiarski, Mistrzowie Ecole de Paris. Henri Epstein, Wydawnictwo MUZA S.A., 2015, s. 167.
Konstancin-Jeziorna, Villa la Fleur, Henri Epstein. Mistrzowie École de Paris, 17 września - 31 grudnia 2015, poz. kat. 88.
akwarela, ołówek, kredka/papier, 40,5 x 55,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l.d.: 'H. Epstein'
akwarela, ołówek/papier, 44 x 60 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany, trudno czytelnie datowany i opisany p.d.: 'H. Epstein | (?) | Port de quiberon'
ołówek, pastel, papier, 22,5 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H. Epstein (faksymile)
ołówek, pastel, papier, 22 × 30 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: H. Epstein