OLPIŃSKI Jan Kazimierz (1875 Lwów -1936 Lwów)
olej, płótno dublowane, 84 x 137,5 cm;
sygn. p.d.: K. Olpiński / Ąyw ... 1917
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno,
wym.: 61 x 48,5 cm
sygn. l.g.: na pamiątkę pobytu w Żywcu 10/7 1920 J.K. Olpiński
ołówek, karton,
21 x 15 cm;
sygn. p.d.: Kraków 19/2 19 / K. Olpiński (ołówkiem);
u dołu pośrodku napis: Jaś (ołówkiem)
Olej, tektura; 33,5 x 49 cm
Sygnowany l. d.: OLPIŃSKI 1924
olej na płótnie naklejonym na tekturę, 30 x 40 cm
sygn. p.d.: "K.Olpiński 27"
Olej, tektura, 33,5 x 48,5 cm;
Sygn. l.d.- Olpiński
akwarela, ołówek, 70 x 48,5 cm
w świetle ramy, sygnowana p.d. "JK. Olpiński/1931."
Studia architektury - kościoła romańskiego (Tum pod Łęczycą ?), kaplicy gotyckiej
piórko, sepia, lawowanie, 29 x 43 cm
KOBIETA OBIERAJĄCA ZIEMNIAKI, 1931 r.
Akwarela, papier; 71,5 x 50,5 cm
Sygn p.d.: K. Olpiński | 1931
Wiejska kobieta na progu domu, 1931
akwarela, papier; 71 x 50 cm;
sygnowana i datowana po prawej stronie u dołu: K. Olpiński | 1931
Autograf Henryka Siemiradzkiego z dedykacją i fotografią artysty
Przy dolnym marginesie napis: Wielmożnemu Panu Leonowi Gajewiczowi w serdecznym upominku / Henryk Siemiradzki / Rzym / 1 Listopada 1909 r.
Olej, płótno, 57 x 85,3 cm
Sygnowany czerwonym olejem l.d.: K. Olpiński
Na odwrocie fragment dwóch nalepek: 1. "(...) Hucułka | Rodzaj ol.
2. "(...) Nr 2481 | Nazwisko Kazimierz Olpiński (...)
akwarela na kartonie, 42 x 61 cm
sygnowana p.d.: "Lwów z roku 1790 Jan Olpiński Lwów w marcu/ na podstawie panoramy plastycznej J. Witwicki"; l.d.: "Lwowie kamienny! Nowość cię nie mami... Wiekowość tobie z twojemi basztami!"/ Klonowicz
Widok Lwowa od strony wschodniej, 1935
akwarela na kartonie, 34 x 62 cm
sygnowana p.d.: "Jan Olpiński 1935/ Lwów z r. 1792 na podstawie panoramy M.J. Witwickiego"
olej, dykta,
wym. 32 x 25 cm; w św. ramy,
sygn. p.d.- Olpiński