KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
Kościół Św. Andrzeja w Krakowie – widok od południowego wschodu, ok. 1912
ołówek, kredki, papier; 19,8 x 32,7 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
ołówek, papier, 19,3 × 15,3 cm
w świetle passe-partout
dat. l. d.: 18 Marzec 1907 (?)
Pomnik Bartolomea Colleoniego w Wenecji, ok. 1907 r.
ołówek, papier, 19 × 15 cm
w świetle passe-partout
tusz, papier, 38 × 25,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: St.Kamocki
Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty
ołówek, papier, 35,5 × 25 cm w świetle passe-partout
piórko, tusz, akwarela, ołówek, papier; 19 x 16
olej, płótno; 32,5 x 23,5 cm;
Na odwrocie napis autorski (?): Krzak (czerwoną kreską)
Obraz pochodzi z teki prac ze spuścizny po artyście
olej, tektura, 47 x 67,5 cm
sygn. l. d.: StKamocki
Na odwrocie napis autorski: K (ujęte u dołu łukiem) / „PASTWISKO” / (POD JESIEŃ)
Widok na pałac w gęstwinie drzew i krzewów, ok. 1910
kredki, papier, 15,5 x 19 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
Autoportret na tle pejzażu, ok. 1942
kredki: brązowa, niebieska, czerwona, fioletowa, papier, 26,5 x 25,5 cm
Martwa natura z lampą naftową, nożyczkami i naczyniami stołowymi, [ok. 1895]
ołówek, kredka niebieska, papier, 32 x 19,8 cm
olej, papier, 30 x 22 cm;
napis autorski z prawej strony: 31 / Sierpień - 97
olej/płótno, 120 x 135 cm
sygn. l.d.: „S. Kamocki”
z tyłu naklejka: „Stanisław Kamocki/Liście klonu/ND.6.443”
olej/tektura, 54 x 69,7 cm
sygnowany l.d.: 'SKamocki'
opisany na odwrociu: 'S. KAMOCKI | "GIEWONT"'
akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier; 35,5 x 25,3 cm;
AKT KOBIECY PRZY WAZIE, ok. 1915
Olej, tektura naklejona na pilśnię; 98 x 68,5 cm
Sygnowany p.d.: StKamocki
Olej, tektura; 56 x 76,5 cm
Sygn. p.d.: StKamocki
Na odwrocie:
1. nalepka papierowa, drukowana, wypełniona piórem: Liczba 148 | Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść Na hali | Cena zł. 380 (Trzysta osiemdziesiąt) z pieczęcią: SALON Artystów Malarzy Polskich
2. pieczęć wypełniona piórem: SALON ARTYSTÓW MALARZY POLSKICH | Liczba 148 | Autor Prof. Stanisław Kamocki | Treść Na hali | Cena zł. 380 (Trzysta osiemdziesiąt)
3. pieczęć: Gwarancja autentyczności Salonu Artystów Malarzy Polskich
4.dwukrotnie pieczęć: Salon Artystów Malarzy Polskich | Wadowice ul. Gimnazjalna 4