KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/tektura,
33,5 x 49 cm
sygnowany p. d.: `S. Kamocki`
ESTYMACJA 12 000 - 18 000
olej, sklejka; 51 x 71 cm;
sygn. p. d.: Kamocki (słabo
czytelne);
Na odwrocie nalepka z odręczną informacją: Stanisław Kamocki / "Jaz" / farb.
olej / cena .... / .... (?) / Zakopane, ul. Kasprusie l. 34; oraz nr l. g.: No
371
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. p. d.: S Kamocki
Na
odwrocie napis autorski? "SŁONECZNY DZIEŃ" oraz litera K w półkolu.
Widok na kościół Mariacki i kościół św. Barbary z Małego Rynku w Krakowie, ok. 1935
akwarela, papier, 55 x 86,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.
d.: StKamocki
Widok ze Wzgórza Wawelskiego na Wisłę
most Dębnicki, kopiec kościuszki i Bielany
ołówek, papier;
15,5 x 19,5 cm;
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki.
1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne
2009, poz. kat. 130
olej, płótno,
97,5 x 75 cm. Praca studyjna studencka St. Kamockiego (wg tradycji rodzinnej), niesygn.
olej, płótno,
97,5 x 75 cm. Praca studencka studyjna St. Kamockiego (wg tradycji rodzinnej), niesygn.
Zaułek przy kościele P. Marii w Krakowie
olej, tektura,
68,5 x 49 cm,
Widok na Tatry - Zima w górach
olej, tektura,
31 x 46,5 cm;
sygn. l. d.: StKamocki
kredki, papier,
13,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 133
Paczółtowice - widok na wieś, ok. 1908
ołówek, papier,
13,8 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
napis p. d.: Paczółtowice / Maj
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 122
olej, płótno (dublowane),
42 x 34 cm
nie sygnowany
Obraz ze zbiorów rodziny artysty.
Widok na wieś o zachodzie słońca
kredki, papier, 16 x 20 cm (w świetle oprawy)
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, "Stanisław Kamocki.
1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej", z cyklu: "Spotkania ze sztuką",
Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 108.
olej, płótno,
68 x 96,5 cm;
sygn. l. d.: St. Kamocki
Na odwrocie nalepka Salonu Sprzedaży Dzieł Sztuki przy Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z tytułem i nr 0104.
ołówek, kredka, papier,
28 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, "Stanisław Kamocki. 1875 - 1944. Katalog wystawy podróżnej", z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, poz. kat. 9
[z ukazaną od tyłu rzeźbą Harfiarz Piusa Wielońskiego
oraz widokiem na Basztę Stolarzy i Powroźników], ok 1905
kredki, papier,
28,5 x 40 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. Kamocki
olej/sklejka, 42 x 52 cm
sygnowany l. d. `St. Kamocki`
Odwrocie: tytuł autorski
olej/tektura, 51 x 35 cm