NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Panorama z torami kolejowymi i cerkiewką
gwasz, akwarela; 20 x 33 cm (w świetle oprawy);
napisy autorskie w części środkowej: KOLELOWSTAOIATOK
oraz u dołu: DOWIWNYWIES(W?)ILCAPOWIAT
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka, tekturka; 20,9 x 14,9 cm;
u dołu napis autorski: KRYNICAKOELOWSEŁO
na odwrocie trzy stemple autorskie NIKIFOR MATEJKO / KRYNICA - WIEŚ / ARTYSTA MALARZ i dopisana ołówkiem: 500ZŁ
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka, karton; 12,2 x 17,6 cm;
u dołu napis autorski: PJROSYWIESPOL POWIATSEŁO
na odwrocie okrągły stempel autorski NIKIFOR MATEJKO / KRYNICA - WIEŚ / ARTYSTA MALARZ oraz napis ołówkiem: 500 ZŁ
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka, papier; 8,4 x 10,2 cm;
napis l. g.: NAPANK, napis p. g.: NAPANE
na odwrocie okrągły stempel autorski w owalu: NIKIFOR MATEJKO/ KRYNICA WIEŚ oraz napis kredką: 100 ZŁ
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, karton, 21,5 x 15,3 cm
u dołu napis: SŁTNOWASTARYROSYTASEŁO
na odwrocie okrągła pieczęć z napisem: "Pamiątka z Krynicy / Nikifor", podłużna pieczęć z napisem: "Nikifor Artysta /Krynica Wieś", ołówkiem: 100 zł.
Praca zakupiona bezpośrednio od Nikifora ok. 1960
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier naklejony na karton, 29,5 x 20 cm
u dołu napis: JAŁSTNAROWAMIASTOKOSCROŁSTONO
Praca zakupiona bezpośrednio od Nikifora ok. 1950.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka, karton, 17,8 x 25,3 cm
u dołu napis: WIAZAWIESROSYTAPANBSEŁO
na odwrocie 3 okrągłe pieczęcie z napisem: "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Malarz", kredką: 500 zł.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
W zakrystii, lata 50. (il. s. 5)
Akwarela, karton; wym.: 17,8 x 12,8 cm; sygn. l.d.: Malarz; na dole: Pamiatka Krynica Piatek oraz ciąg liter naśladujących opis; na odwrocie dwie pieczęcie własne artysty; praca po konserwacji.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, karton; wym.: 17,8 x 12,8 cm; nie sygn.; na dole: Malarz panek. Krynica pamiatka z oraz ciąg liter naśladujących opis; na odwrocie pieczęć własna artysty; praca po konserwacji.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
Akwarela, karton; wym.: 25,5 x 32 cm; sygn. l.g.: Nikifor Matejko / malarz, p.g.: Cena 500 zł; na dole ciąg liter naśladujących opis; na odwrocie dwie pieczęcie własne artysty.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, papier; 22,5 x 16,5 cm
(w seledynowej ramce autorskiej, wykonanej z kolorowego papieru)
u dołu napis: KRYNICAWILLAMIEAOWSI(...)
na odwrocie owalny stempel autorski: PAMIĄTKA Z KRYNICY (
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, ołówek, papier; 20,5 x 14,5 cm;
u dołu napis: KRENICAWIESROSYTASEŁO
na odwrocie pieczątka autorska: PAMIĄTKA Z KRYNICY/ NIKIFOR (w owalu),
stempel: NIKIFOR ARTYSTA / KRYNICA - WIEŚ oraz odręcznie napis: 500 zł
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 17 x 24,5 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 20,5 x 14,5 cm (w świetle passe - partout)
napis u dołu: `NSACZWSIMIASTOPOWIAT.SF`
Estymacja: 2 500 - 3 500 zł
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 16 x 10,5 cm (w świetle passe - partout)
na odwrocie pieczątka: `PAMIĄTKA Z KRYNICY - NIKIFOR`
Estymacja: 2 000 - 3 000 zł
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela/papier, 27 x 16 cm (w świetle passe - partout)
Estymacja: 3 500 - 5 500 zł
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, ołówek/papier, 17 x 16 cm (w świetle ramy)
napis u dołu: `NOWAKWIESROSYTASEŁO ZŁ500`
Estymacja: 3 000 - 5 000 zł
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)