MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/tektura, 67 x 94,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Jacek Malczewski | 1914`
Estymacja 130 000 - 180 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płótno, 105 x 74,2 cm
sygnowany i datowany l.g.: `J Malczewski 1913`
Estymacja 360 000 - 450 000 zł
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek/papier, 22 x 29 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany l. d.: `J. Malczewski`
na odwrociu pieczątka: `Ze zbiorów Marii Malczewskiej`
Estymacja: 3 500 - 5 000
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Madonna z dzieciątkiem i świętym Janem, ok. 1910 r.
piórko/papier, 19 x 31,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęć: `Ze zbiorów Marji Malczewskiej`
Estymacja: 2 500 - 3 500
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
ołówek, papier; 24,8 x 36,8 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Marii Malczewskiej z córką Julią, 1888
olej, deska; 41 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski
Na odwrocie owalny stempel: ZE ZBIORÓW MARJI MALCZEWSKIEJ oraz stempel 1 (oznaczenie formatu obrazu lub numeracja wprowadzona przez żonę artysty po jego śmierci).
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej, deska, 46 x 62,6 cm;
sygn. wzdłuż prawej krawędzi: Hyacinthe Malczewski - Cracovie 1922 Mars
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/tektura, 25 x 35,5 cm
sygnowany p.d.: `J. Malczewski`
Estymacja: 15 000 - 25 000
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Synek artysty w ogrodzie, 1904
Olej, tektura; 29,4 x 23 cm
Sygn. l.d. J Malczewski
Na odwrocie u góry: Jacek Malczewski | 1904. | 4 Lipiec.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret ułana Pułku Galicyjskiego
olej/tektura, 98 x 68 cm
sygnowany p.d.: `Jacek Malczewski`
Estymacja: 120 000 - 160 000
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Portret Marii Malczewskiej z córką Julią
olej, deska; 41 x 22 cm;
sygn. p. d.: J Malczewski
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Rafał i Julia - Portret dzieci artysty
olej, tektura, 32 x 39,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. g.: J Malczewski
Na odwrocie stempel ZE ZBIORÓW MARII MALCZEWSKIEJ z numerem 98.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Pejzaż z okolicy Lusławic, 1921 r.
kredka, ołówek/papier, 24,5 x 31 cm
sygnowany i datowany p. g.: `JMalczewski | 1921 | październik`
ODWROCIE: stempel ze zbiorów Marii Malczewskiej
OPINIA: obraz posiada opinię Adama Konopackiego
Estymacja: 6 000 - 10 000
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/tektura, 50 x 80 cm (format podobrazia)
sygnowany i datowany (wtórnie) l. d.: `J. Malcz 99`
Estymacja: 75 000 - 90 000 zł
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
olej/płótno dublowane, 72 x 51,5 cm
sygnowany i datowany p. d.: `J Malczewski 1924`
OPINIA: Agnieszka Ławniczak, 2008 r.
Estymacja: 220 000 - 300 000 zł
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Technika mieszana, tektura, 45 x 27 cm.
Obraz reprodukowany w: Silva Rerum 1939, zeszyt 5.
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
Scena historyczna oraz szkice postaci
akwarela, tusz lawowany, ołówek, papier,
28,5 x 22 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. g.: JMalczewski (piórem)
MALCZEWSKI Jacek (1854-1929)
tusz/papier, 37 x 53 cm
ODWROCIE: okrągła pieczęć: `ZE ZBIORÓW | MARJI MALCZEWSKIEJ` oraz `244`
Estymacja: 2 500 - 3 500