WEISS Wojciech (1875 Leorda w Rumunii-1950 Kraków)
Pielgrzymka przed klasztorem, 1914
akwarela, karton barwy ecru;
25,4 x 35,6cm;
sygn.l.d.:WW
cena wywoławcza: Wykup abonament
sepia, akwarela na podrysowaniu ołówkiem, papier kremowy, żeberkowy;
31,8 x 23,7cm;
sygn.p.:WW
Nad rzeką - motyw pejzażowy z Zebrzydowic, 1920;
akwarela, karton;
36 x 25,4cm;
sygn.l.d.:WW
ołówek, piórko, akwarela, karton;
25 x 19cm;
sygn.l.d.:WW
Akt kobiety z prawą nogą wspartą na podwyższeniu, 1910
akwarela, karton barwy ecru;
35,4 x 25cm;
sygn.l.d.:WW
Dorożki kalwaryjskie - Most na Cedronie w Kalwarii Zebrzydowskiej;
pastel, papier jasnobrązowy;
22,5 x 31,5cm;
sygn.p.d.:WW
Pejzaż przedwiosenny, ok. 1900
pastel, papier brązowy;
22,5 x 31,5cm;sygn.p.d.:WW
Ogród - Kalwaria Zebrzydowska, 1910
pastel, papier kremowy, żeberkowy;
23,8 x 31,2cm;
sygn.p.d.:WW
pastel, papier jasnoszary;
31,5 x 23cm;
sygn.l.d.:WW
Bukiet kwiatów ogrodowych, 1910
pastel, papier żeberkowy barwy ecru;
31 x 24cm;
sygn.p.d.: WW
pastel, papier lekko brązowy;
31,4 x 23cm;
sygn.p.d.: WW
Akt stojącej kobiety ukazanej tyłem, ok. 1915
sangwina, kredka czarna, papier żeberkowy;
31,3 x 24cm;
sygn.p.d.:WW
pastel, karton jasnoszary;
33,2 x 49,3cm;sygn.p.d.: WW
Pielgrzymka w Kalwarii Zebrzydowskiej - Most na Cedronie, 1913
ołówek, akwarela, karton barwy ecru;
22 x 30cm;
sygn.l.d: WW
Kwitnące caprifolium, ok. 1908
pastel, papier żeberkowy z filigranem;
31,3 x 24cm;
sygn.p.d.: WW