KANTOR Tadeusz (1915 Wielopole Skrzyńskie - 1990 Kraków)
Technika mieszana na papierze 9 x 6,5 cm
Nie sygnowany
cena wywoławcza: Wykup abonament
Technika mieszana na papierze 26 x 20,5 cm
Nie sygnowany (...)
Technika mieszana na papierze 15,5 x 11,5 cm
Sygnowany śr.d. - "Kantor 61"
PARAPLUIE - FENE^TRE - LES PIEDS, 1970 r.
Technika mieszana na papierze 30 x 21 cm
Sygnowany p.g. - "T. Kantor"
PROJEKT SCENOGRAFII DO KRAJOBRAZU NIEWZRUSZONEGO KORNELA FILIPOWICZA, 1953 r.
Technika mieszana na papierze 23 x 31,5 cm
Sygnowany p.g. - "T. Kantor / 1953"
Literatura - Tadeusz Kantor, Wędrówka, Kraków 2000, fot. 71 (reprodukcja).
PANNY KĄPIĄCE SIĘ, PROJEKT DO POWROTU ODYSA, 1944-45
technika własna na sklejce, 40 x 50 cm,
sygnowany p.g. "Kantor", potwierdzenie autorstwa przez Józefa Chrobaka
UMARŁA KLASA, rysunek 125, 1973
technika własna, 27,3 x 19,6 cm
w świetle p-p, u dołu pośrodku okrągła pieczęć autorska T. Kantor, pod pieczęcią napisy: "II ławka/Pedofil/Romek Siwulak"; po prawej u góry "Umarła klasa"; na odwrocie ołówkiem "TK 73"
"Umarła klasa" miała premierę w 1975 roku.
collage na papierze,
16,5 x 23,5 cm w świetle p-p
technika własna, płótno, 62 x 100 cm,
sygnowany p.d. "Kantor 63"
flamaster, akryl, pastel, papier, wym.: 16,8 x 17 cm
sygn. na podkładzie p.d: T. Kantor
technika własna,
27,3 x 19,6 w świetle p-p,
u dołu pośrodku okrągła pieczęć autorska "T. Kantor", pod pieczęcią napisy: "II ławka/ Pedofil/ Romek Siwulak". Po prawej u góry "Umarła klasa". Na odwrocie ołówkiem "TK 73".
olej, płótno, 100 x 81 cm,
sygn. p.d.: Kantor, na odwrocie napis Tadeusz Kantor "Postać i parasol", Kraków / 1950
olej, płótno 65 x 81,5 cm; sygn. p. d. : Kantor, na odwrocie napis: T. Kantor / I 1959 / Cracovie
oraz naklejka Saidenberg Gallery, New York
Wybrana bibl.: K. Pleśniarowicz, Kantor. Artysta końca wieku, Wrocław 1997, s. 99 - 141. Tadeusz Kantor, Malarstwo i rzeźba, .[katalog wystawy oprac. Z. Gołubiew], MN w Krakowie, Kraków 1991, s. 12 - 14. T. Kantor, Ma creactions, mon voyage: commentaires intimes, [wstęp] G. Scarpetta, Paris 1991 s. 50 - 98.
Projekt scenograficzny do Umarłej klasy 1975
tusz, kredka, papier, 30 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: Tadeusz 1975 / Kantor
Żołnierz Napoleoński wszedł do mojego pokoju, 1988
flamaster, kredka, papier, 28,5 x 20 cm (w świetle passe-partout);
sygn. i dat. p. d.: I 88 / T Kantor
z cyklu Czas odjazdu albo Krucjata dziecięca
flamaster, akryl, pastel, papier, 16,8 x 17 cm
p.d. litery DZ, sygn. p.d. na podkładzie, ok. 1982
akwarela, flamaster, pastel, papier,
25 x 21 cm
sygnowany flamastrem p.d.: t.K
Więzień, (projekt kostiumu) 1963
technika mieszana, papier,
wymiary: 46 x 26 cm (kompozycja)
sygn. i dat. p.d.: T.Kantor 63
Na odwrocie opis: Cykl "Różne" nr 2., "Więzień Dellapiccola 1963, kostium".
Olej na płótnie 65 x 81,5 cm
Sygnowany p.d. - "Kantor"
Obraz opisany na odwrocie - "T. Kantor / I 1959 / Cracovie"
Na odwrocie naklejka Saidenberg Gallery, New York
sygnowany p.d.
tusz, pastel, papier
19.2x23.4 (w świetle passe-partout )