KAMOCKI Stanisław (1875 - 1944)
olej na kartonie, 16 x 31 cm,
sygnowany l.d. "SKamocki", na odwrocie, ołówkiem, autorskie:
"St. KAMOCKI /ZAKOPANE".
cena wywoławcza: Wykup abonament
węgiel na tekturze, 45 x 29 cm,
sygnowany p.d. "Kamocki /36"
olej na desce dębowej, fazowanej, 25 x 32,2 cm,
sygnowany p.d. [wyciśnięte w farbie końcem pędzla]: "S. Kamocki". Na odwrocie, na przyklejonym do deski starym papierze, autorskie: "Stanisław Kamocki"
Olej, tektura; 50 x 70 cm
Sygnowany p.d.: StKamocki
Na odwrocie szkic pejzażu górskiego
Obraz wystawiany: Malarstwo polskie z kolekcji prywatnej, Muzeum w Łowiczu 1998; w katalogu poz 15
Studium głowy konia z lewego profilu, 1917
Akwarela, na podrysowaniu ołówkiem, papier; wym.:17 x 22 cm
Olej, płótno, wym.: 36 x 49 cm;
Sygn. p. d.: StKamocki
Olej, tektura, wym.: 31 x 46,5 cm;
Sygn. l. d.: St.Kamocki
Widok z barki na Sprewę w Berlinie, ok 1903
Ołówek, papier; wym.: 16 x 20cm
Napis autorski u dołu z prawej: "Berlin"
Paczółtowice-widok na wieś, ok. 1908
Ołówek, papier; wym.: 13,5 x 19,5cm
Napis autorski u dołu z prawej: "Paczółtowice/Maj".
Dęblin - Domek pułkownika, 1917
ołówek, papier; 16,2 x 20,2 cm (w świetle oprawy);
data l. d.: 15.IV / 1917 (ołówkiem);
napis autorski p. d.: Domek pułkownika (ołówkiem)
niesygnowany
litografia, 27.5x21.7 cm
Pomnik Bogdana Zaleskiego na Plantach
kredka/papier, 29,5 x 40,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany p.d.: `Skamocki`
Estymacja: 4 000 - 6 000 zł
Widok na dwór polski w różanych krzewach, ok. 1905
ołówek, papier, 23,5 x 30,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944.
Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 184
Pejzaż podgórski z samotnymi świerkami, ok. 1908
ołówek, papier, 18,5 x 23 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki.
1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 115
akwarela, papier;
18,5 x 15,3 cm (w świetle oprawy).
Mostek nad wiejską rzeczką i samotna wierzba
ołówek, papier; 15,3 x 18,7 cm (w świetle oprawy);
Na odwrocie luźne rysunki z późniejszego okresu.
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu: "Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 138
Widok podgórski - widok na Tatry z Olczy, ok. 1910
ołówek, papier; 15,5 x 19,5 cm (w świetle oprawy);
Bibl.: A. Konopacki, St. Krzysztofowicz-Kozakowska, Stanisław Kamocki. 1875-1944. Katalog wystawy podróżnej, z cyklu:
"Spotkania ze sztuką", Łaziska Dolne 2009, kat. 128