FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)
akwarela, papier
29 x 69 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: JFałat / Bystra 1916
cena wywoławcza: Wykup abonament
akwarela, papier
28 x 64 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: jFałat / Beskidy
akwarela, gwasz, papier,
37 x 74 cm;
sygn. l. d.: jFałat / Polesie
pastel, karton;
43 x 78,5 cm sygn. l.d: JFałat/ Venezia 1903
akwarela, gwasz, papier,
73 x 29 cm;
sygn. u dołu: JFałat / Nieśwież
na odwrocie nalepka z salonu dzieł sztuki Kazimierza Wojciechowskiego z 1947 r.
akwarela, papier,
wym.: 11,5 x 20 cm,
sygn. l.d.: Jul. Fałat (18)92
akwarela/papier,
70 x 96 cm
sygnowany p. d.: `J Fałat | Bystra`
sygn. p.d.
akwarela, gwasz, papier/tektura
33.5x63.2
BRODATY STARZEC W BERECIE (TYROLCZYK ?), 1901
Akwarela na sumarycznym szkicu czarną kredką
papier;51,8 x 30 cm (w świetle starego passe-partout typu "wiedeńskiego"; oprawiony na sposób szkatułkowy pod nakładką)
Sygnowany po lewej u dołu pędzelkiem i akwarelą w tonacji cynobrowo-brunatnej: Jul Fałat 1901
akwarela/papier
sygn. l.d.: J. Fałat 95., wym.: 24 x 46 cm. (Po konserwacji).
akwarela/papier naklejony na płótno, 44 x 80 cm
sygnowany i datowany d. śr.: `J. Fałat 904`
na odwrocie pieczątka na płótnie: `Wytwórnia ram stylowych (...) | B. GUŁA | Lwów, Romanowicza 10` oraz naklejka: `L. Kwaśnik | Poznań |Al. Marcinkowskiego 19 | telefon 531 - 27 | Artystyczna oprawa obrazów | rok zał. 1932`
akwarela, gwasz, papier,
63,5 x 92,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: JFałat
akwarela, karton, 80 x 42 cm
sygn. p.d.: Jul Fałat (1)905
akwarela na papierze, wym.:19 x 15 cm,
sygn. p.d.: J. Fałat 1891
pastel, akwarela na papierze, wym.: 49,7 x 80 cm,
sygn. l.d.: J. Fałat. Atest St. Kozaka z 25.02.1991
Z POLESIA. PO POLOWANIU NA ŁOSIE, 1907
olej, płótno,
29 x 115 cm
sygnowany l.d.: J Fałat | 1907 (inicjały wiązane)
Na krośnie dwie nalepki warszawskiego Salonu Sztuki i Składu Farb i Przyborów Malarskich Juliana Burofa przy ul. Nowy Świat 47 (druk).
MYŚLIWSKIE TROFEA. PO POLOWANIU , ok. 1890
akwarela, papier,
68.8 x 44.2 cm
sygnowany p.d.: Fałat