1 zł
2 600 000 zł

FAŁAT Julian (1853 Tuligłowy k. Przemyśla - 1929 Bystra k. Bielska Białej)

PEJZAŻ ZIMOWY Z BYSTREJ, 1912

akwarela, karton,
25.5 x 62 cm
sygnowany l.d.: jFałat |Bystra

cena wywoławcza: Wykup abonament

Kościół w Łodygowicach (16.VII.1912)

sygn. dat. p.d.
akwarela, papier
57x32.5

Pejzaż, 1900

akwarela, karton
44,5 x 78 cm
sygn. p.d. Jul. Fałat 1900

Żywiec, 1891

akwarela, papier
53 x 85 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: jFałat Żywiec 91

Kobieta przy wozie, ok. 1890

akwarela, gwasz, papier
24 x 9 cm;
sygn. l. g.: J. Fałat

Nad brzegiem Wisły

akwarela, gwasz,
33 x 65 cm;
sygn. l. d.: J. Fałat / Toruń / 1921

Polowanie

Akwarela, papier,
14 x 24 cm
sygn. p. d.: J Fałat z Polesia

BRZOZA W POLU, 1909

akwarela, gwasz,
78 x 43,5 cm,
sygnowany l.d. "JFałat909"
na odwrocie odręcznie: "Akwarella in verso jest według mego głębokiego przekonania oryginałem ręki Juliana Fałata / Wojciech Kossak"

Z polowania w Nieświeżu, ok. 1920 r.

akwarela/papier,
28,5 x 87 cm
sygnowany l. d.: `JFałat | Nieśwież`

PEJZAŻ ZIMOWY Z BYSTREJ

Gwasz, tektura;
30 x 51 cm
Sygnowany p. d.: jFałat | Bystra

Bociany, ok. 1910

olej, sklejka,
50 x 140 cm;
sygn. p. d.: jFałat. Osiek
Na odwrocie napisy: "Bociany"/ W. P. Władysława/ Niemczewskiego/ Lwów/ ul. Andrzeja/
Potockiego No 17 niżej Dyr. Michał Guzecki/ ul. Wałowa 9 LWÓW

31. CHŁOPIEC Z GAŁźZKź BZU, 1911

akwarela, papier,
54 x 36.5 cm
sygnowany l.d.: Jul Fałat Bystra 1911

Z POLOWANIA W NIEŚWIEŻU, ok. 1920

akwarela, papier,
28.5 x 87 cm
sygnowany l.d.: JFałat | Nieśwież (inicjały wiązane)

13. ŁOŚ NA BAGNACH. ŚWIT NAD ROZLEWISKAMI

olej, płótno,
65.5 x 135 cm
sygnowany p.d.: JFałat (inicjały wiązane)
Na odwrocie, u góry po lewej napis czarną farbą na płótnie: 5678 oraz Chicago = | of U.S.A.

Kwitnące jabłonie

Akwarela, papier, 54 x 99 cm,
sygn. p.d.: Julian Fałat 1913 Na odwrocie naklejka TPSP w Krakowie.

Niosące chrust

akwarela, gwasz/tektura, 33,5 x 71,2 cm
sygnowany l. d.: `JFałat I Bystra`

Pod Babią Górą

akwarela, gwasz, karton,
46,5 x 70,5cm
sygn. p.d.: JFałat / Pod Babią Górą

Chrzest

pastel/papier,
76 x 73 cm
sygnowany p. d.: `J Fałat`
na odwrocie owalna pieczątka: `Pałac Sztuki | Sp. (…) | Warszawa, Trębacka (…) | Antykwarnia | Sala Licytacyjna | Obrazy Meble Dywany`

Zima - Sanki w polu

akwarela, gwasz/tektura,
18 x 46,5 cm (w świetle passe - partout)
sygnowany l. d.: `J. Fałat | Nieśwież`
na odwrocie papierowe potwierdzenie zakupu obrazu w antykwariacie w Katowicach z 30.IV.1936 r.: `Zakupiony w mej firmie obraz | Juliana Fałata (Nieśwież) | (Zima "Sanki w polu" jest | oryginałem powyższego artysty | za co daję rękojmię | (…)`

WIDOK KRAKOWA W JESIENI

olej, płótno,
63,5 x 123,5 cm;
sygn. l.d.: Jul Fałat (18)97

liczba obiektów: 704