NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela, gwasz, karton, 21 x 14,8 cm,
u dołu napis: "SŁYOWAWIESSEŁOZŁ100
na odwrocie 2 okrągłe pieczęcie z napisem "Pamiątka z Krynicy / Nikifor Artysta Malarz",
oraz napis ołówkiem: Potoplak Alfred / Wydz. Arch. Rok ak. 51/51.
cena wywoławcza: Wykup abonament
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
sygn. na odwrociu pieczęciami autorskimi
akwarela, gwasz, tektura
24x16.3 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
w autorskiej ramce z naklejonym autoportretem w akwareli,
25,5 x 19 cm;
akwarela 6 x 5 cm.
U góry pieczątka "...MATEJKO".
"Wielmożne Państwo /.../obrazów nikt nie kupuje mojich ażebym sobie móg coś kupić proszę mieć litość nad biednym..."
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie /na odwrocie okładki szkolnego bloku rysunkowego nr 2/, 29,5 x 42 cm, na odwrocie osiem pieczątek i napis "1000 ZŁ".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze naklejonym na karton, 31 x 22 cm, na odwrocie pieczątka.
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie,
18,5 x 26,5 cm, trzy pieczątki na odwrocie i napis "1000 ZŁ".
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka na kartonie, 17,5 x 24 cm, na odwrocie dwie pieczątki i napis "1000 ZŁ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka na papierze,
21 x 15 cm, na odwrocie pieczątka i napis "500 ZŁ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
PIĄTEK - POST (Nikifor jako biskup z ręką wskazującą na niebo)
akwarela na papierze naklejonym na tekturę, 20 x 16 cm
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze fotograficznym, 24 x 18 cm, na odwrocie dwie pieczątki
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze, 24,5 x 32,5 cm [łącznie z autorską ramką], zamazana pieczątka na odwrocie; obcą ręką data: "VII 1948 r"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek, kredka na kartonie, 8 x 11,5 cm, pieczątka
na odwrocie i napis "50 ZŁ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na kartonie, 5,5 x 9 cm, dwie pieczątki na odwrocie i napis "50 ZŁ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
kredka na czarnym papierze, 21,5 x 17,5 cm, na odwrocie trzy pieczątki
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR WCHODZĄCY DO CHATY i WIEJSKA CHATA ZIMĄ
akwarela z dwoma przedstawieniami, na kartonie, 22,5 x 12,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki i napis "500 ZŁ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
NIKIFOR w STUDIO w TELEWIZJI ŁÓDZKIEJ, 1965
akwarela na kartonie,
17,5 x 24,5 cm; na odwrocie dwie pieczątki
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
akwarela na papierze,
21 x 29,5 cm,
na odwrocie dwie pieczątki i napis "1000 ZŁ"
NIKIFOR Krynicki (1895-1968)
ołówek i kredka na kartonie,
34 x 22 cm, na odwrocie cztery
pieczątki; w narożnikach ślady po taśmie klejącej