ANDREJCZUK Cezariusz (ur. 1966, Białystok)
Miesięcznik (późn. kwartalnik) poetycki. Warszawa. Red. M.Grydzewski. 8. brosz.
T.3, z.19: IV 1922. s. (193)-272 (Grzbiet oklejony papierem, podklejone ubytki okł., papier pożółkły. Zapiski na okł. Okł. W.Borowskiego)
cena wywoławcza: Wykup abonament
T.3, z.17: II 1922. s. (65)-128 (Okł. miejscami zażółcona. Okł. W.Borowskiego)
T.2, z.14-15: XI-XII 1921. s. (401)-488 (Podklejenia i otarcia okł., grzbiet oklejony papierem, miejscami zażółcenia papieru. Okł. T.Gronowskiego. M.in. kontynuacja artykułu S.I.Witkiewicza "Wstęp do teorji czystej formy w teatrze")
T.2, z.5-6: II-III 1921. s. (97)-192 (Przednia okł. obca, tylna zaplamiona, miejscami zażółcenia papieru)
LUCIFER. Miesięcznik artystyczno-literacki.
Lublin. Red. S.Zakrzewski. 4. brosz. wt. z zach. okł. oryg.
R.1, nr 2/4: III 1922. s. (2), 36, (2) (Naddarcia krawędzi i otarcia okł., niewielkie zaplamienia wewnątrz. Okł. proj. J.Wydry. Pierwszy numer został skonfiskowany, ukazał się tylko niniejszy. Zaw. m.in. teksty T.Nałęcza, J.Brzechwy, J.Zakrzewskiej. Rzadkie)
LEGENDA o lodowatym sercu. (1960)
(Plakat filmowy form. 58,5x84,5 cm,autorstwa Jana Słomczyńskiego. Dwie czarno-białe nuty na błękitnym tle. Film radz. (oryg. "Legenda o ledjanom serdce"). Reż. A.Sacharow i E.Szengełąja. Wyst. D.Ibrahimowa, A.Umuraliew. Ślady złożenia)
(Plakat filmowy form. 80,8x57 cm, autorstwa Eryka Lipińskiego. Sylwetka mężczyzny z białą laską. Film pol. Reż. W.Jakubowska. Wyst. A.Śląska, J.Traczykówna, E.Karewicz. Niewielkie naddarcia krawędzi, załamanie dolnego narożnika)
VII VSEMIRNYJ Festival Molodežy i Studentov, Vena.
Toržestvennyj Spektakl Polskoj Delegacii, Konzerthaus, Grosser Saal. 1959 (Plakat festiwalowy form. 84x58,2 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Stylizowana sylwetka młodzieńca, w tle drzewo, obok biały gołąb. Plakat reklamujący występy polskiej delegacji (zespół Mazowsze, duet fortepianowy, teatry studenckie i in.) dn. 2 VIII 1959, podczas VII Festiwalu Młodzieży i Studentów. Tekst w jęz. ros. Stan dobry)
TOWARZYSTWO im. Fryderyka Chopina. XIV Festiwal w Dusznikach, 14-16.VIII.1959
(Plakat festiwalowy form. 99,5x68 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Podpis F.Chopina na tle stylizowanego pejzażu nizinnego i ptaszek. Naddarcia krawędzi, niewielki ubytek dolnej krawędzi, wymaga konserwacji. Rzadkie)
ROSNĄ nasze dzieci, muszą rosnąć szkoły. (nie przed 1958)
(Plakat polityczny form. 58,5x82,7 cm, autorstwa Tadeusza Jodłowskiego. Uśmiechnięty chłopiec z tornistrem przed tablicą szkolną. Na tablicy symbol SFBS (Społ. Funduszu Budowy Szkół) powołanego do życia z inicjatywy FJN w 1958. Niewielkie załamania i takież naddarcia dolnej krawędzi)
(Dydo III 85. Plakat teatralny form. 85,3x58,5 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Tytułowy bohater z kurakiem na głowie. Plakat do sztuki F.Dürrenmata wystawianej w Teatrze Dramatycznym w Warszawie (z Janem Świderskim w jednej z największych kreacji aktorskich w dziejach polskiego teatru). Niewielkie naddarcia marginesów, poza tym stan bardzo dobry)
(Plakat filmowy form. 86,2x61 cm, autorstwa Waldemara Świerzego. Młoda kobieta z walizką w dłoni. Film ameryk. Reż. C.Walters. Wyst. L.Caron, M.Ferrer. Rozprasowane ślady złożenia, bardzo niewielkie naddarcia krawędzi, kilka niewielkich otworów. Zapiski na odwrocie. Nieczęste)
(Plakat filmowy form. 58,9x84,4 cm, autorstwa Wojciecha Wenzla. Zdjęcia głównych bohaterów za stylizowaną pękniętą kratą. Film franc.-wł. (oryg. "Tous peuvent me tuer"). Reż. H.Decoin. Wyst. P. van Eyck, A.Aimée, F.Perier. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie otwory w narożnikach. Zapiski na odwrocie)
(Plakat filmowy form. 84x58,5 cm, autorstwa Wojciecha Fangora. Fotosy z filmu wkomponowane w układ geometryczny. Film ang. (oryg. "My Teenage Daughter"). Reż. H.Wilcox. Wyst. A.Neagle, S.Syms, N.Wooland. Rozprasowane ślady złożenia, stan dobry. Rzadkie)
(Plakat filmowy form. 84,7x58,4 cm, autorstwa Huberta Hilschera. Starożytna kolumna, obok dwoje młodych ludzi. Film wł.-franc. (oryg. "Racconti romani"). Reż. G.Franciolini. Wyst. S.Pampalini, V. de Sica, Toto, F.Fabrizi. Rozprasowane ślady złożenia, niewielki ubytek prawego dolnego narożnika, trzy niewielkie naddarcia (bez ubytków), zalecana konserwacja)
(Plakat filmowy form. 84,2x58,8 cm, autorstwa Romana Cieślewicza. Staromodny patefon, zdjęcia dwojga głównych bohaterów wewnątrz tuby. Film pol., ekranizacja powieści S.Dygata. Reż. W.Has. Wyst. M.Wachowiak, T.Janczar, G.Holoubek. Rozprasowane ślady złożenia i załamania lewego górnego narożnika, bardzo niewielkie naddarcie lewej krawędzi, stan dobry)
(Plakat teatralny form. 84,6x58,8 cm, autorstwa Henryka Tomaszewskiego. Elegancki mężczyzna porywający kobietę (zapewne Sabinkę), obok barwne mazy. Plakat do przedstawienia w warszawskim teatrze Syrena. Rozprasowane ślady złożenia, poza tym stan dobry)
(Anonimowy plakat filmowy form. 85,9x58,7 cm, autorstwa Wojciecha Zamecznika. Negatywowy portret głównego bohatera i portret rysunkowy bohaterki. Film ameryk. (oryg. "The Woman in the Window"). Reż. F.Lang. Wyst. E.Robinson, J.Bennett. Rozprasowane ślady złożenia, stan dobry)
0815, 3. seria: Kapitulacja. 1957
(Dydo II 384. Plakat filmowy form. 85,5x58,5 cm, autorstwa Waldemara Świerzego. Stylizowana sylwetka żołnierza z rękami wzniesionymi do góry w geście poddania się. Film niem. Reż. P.May. Wyst. P.Carsten, H.Blech. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie zarysowanie powierzchni, stan dobry)
(Dydo II 386. Plakat filmowy form. 85,5x58,5 cm, autorstwa Waldemara Świerzego. Stylizowana sylwetka żołnierza z karabinem przy nodze. Film niem. Reż. P.May. Wyst. P.Carsten, D.Thoms, H.Blech. Rozprasowane ślady złożenia, niewielkie zaplamienie, poza tym stan dobry)