VISSCHER Claes Janszoon (1587-1652)
Uzdrowienie kobiety cierpiącej na krwotok (Mk 5,25), XVII w.
Miedzioryt; wym. planszy: 440 x 540 mm; sygn. pł. w obrębie kompozycji: CJVischer Excudit; l.d.: Egidius Coninloey Inven.; Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Miedzioryt;
wym.: 465 x 530 mm; rytownik: Abraham Goos, wydawca:Nicolaes Visscher I. Stan VII (po 1657). Lit.: "I. Poloniae" 479/6. Stan zachow.: niewielki ubytek w dolnej części, dawna rekonstrukcja. (il. s. 37)
(Apocalipsis cap. XII), 1 poł. XVII w. Miedzioryt, sztychowany przez Claesa Visschera (sygn. monogramem wiązanym CJ Visscher, na płycie po lewej stronie, przycięty do płyty 41,5 x 51,5 cm.
Niewiasty przy grobie Jezusa, XVIII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji śr.d. P.P. Rubens inventor - Visscher excudit; pod kompozycją tytuł w jęz. łac, oraz opisy w jęz. holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki.
Pozwólcie dzieciom przyjść do mnie, XVIII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 545 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d. Clemendt de Ionghe Excudit; pod kompozycją opis w jęz. łac, fr. i holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 2-cm naddarcie na złożeniu.
Kruki przynoszą pożywienie prorokowi Eliaszowi, XVIII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 533 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d. Visscher excudit, l.d. pod kompozycją: Pieter Potter pinxit. Opisy w jęz. łac. i holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 3-cm naddarcie na złożeniu.
Wniebowstąpienie Chrystusa, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Diepenbeeck in oraz Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: ABloemert Inventor oraz Vischer excudebat; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki.
Sąd nad jawnogrzesznicą, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki.
Jezus uzdrawia paralityka, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Clemendt de Ionghe Excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 3-cm naddarcie na złożeniu.
Jezus w domu Marty i Marii, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer excudebat; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki.
Jezus wypędzający przekupniów ze świątyni, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji ś.d.: Marten de Vos invent, p.d. Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 2-cm naddarcie na złożeniu.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer ecu.; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki, 1-cm naddarcie na na złożeniu.
Dalila obcina włosy Samsonowi, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. i tytuł łac. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: wydawnicze zgięcia w połowie grafiki.
Rut rozmawiająca z Boozem z rodu Elimeleka, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
pod kompozycją opis w jęz. holend., fr., niem. i ang. oraz tytuł łac.; poniżej opisów opis typograficzny: Gedruckt t`Amsterdam by Clemendt de Jonge. Grafika z "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki.
Bóg oddaje Synowi Człowieczemu władzę sądu, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Marten de Vos inventor, Vischer excudebat; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; na zgięciu (od dołu ryciny) naddarcie dł. 12 cm.
Chrystus i niewierny Tomasz, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Gualterus Crabeth inventor; p.d.: C.V. Dalen sculp..; tytuł w jęz. łac. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; od dołu drobne naddarcia arkusza bez szkody dla kompozycji.
Chrzest Jezusa w Jordanie, XVII w.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Marten de Vos inven., Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji l.d.: Iacobus Tintoret inventor; ś.d.: Geetruyt Rogmans schulp. Vischer excudit; pod kompozycją opis w jęz. holend. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; stan bardzo dobry.
Miedzioryt;
wym. planszy: 440 x 540 mm;
sygn. pł. w obrębie kompozycji p.d.: Vischer excudit; opis w jęz. holend. Grafika z: "The Holy Bible", Oxford 1686. Stan zachowania: charakterystyczne, wydawnicze zgięcia w połowie grafiki; na zgięciu (od dołu ryciny) naddarcie dł. 2 cm.