ANTO Maria (1937 Warszawa - 2007 Warszawa)
litografia barwna/papier, 66,5 x 90 cm (arkusz)
sygnowany, opisany i datowany ołówkiem p.d.: 'Maria Anto 1973r. 1.'
cena wywoławcza: Wykup abonament
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem p.d.: 'Maria Anto 1973r. 1.'
Portret wanny (Le Portrait de la balgnoire), 1973 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany: p.d. 'Maria Anto 1973'
opisany na odwrociu, na płótnie: 'Maria Anto 1973 | 567' oraz na blejtramie: 'MARIA ANTO 80 x 100 "LE PORTRAIT DE LA BAIGNOIRE" '
olej na płótnie
60 x 48 cm
olej/płótno, 80 x 130 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Maria Anto 82', opisany na odwrociu: 'Maria Anto 1982 | 820''
opisany blejtramie: ' "ANIOŁY POLSKIE II" 80 x 130 cm'
Olej, płótno; 81 x 100 cm
Sygnowany p.d.: Maria Anto (podpis lustrzany), sygnowany i opisany na odwrocie
olej, tektura; 33 x 32,5 cm;
sygnowany po prawej stronie u dołu: M. Anto
MARTWA NATURA Z PIÓRAMI I PEJZAŻEM, 1981 R
olej/płótno, 81 x 100 cm
sygnowany l.d.: Maria Anto
opisany na odwrocie pismem odręcznym na płótnie: Maria Anto 1981| 767
i na blejtramie "M. N. z piórami i pejzażem" 81 x 100
Portret wanny (Le Portrait de la baignoire), 1973 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Maria Anto 1973`
opisany na odwrociu, na płótnie: `Maria Anto 1973 | 567` oraz na blejtramie: `MARIA ANTO 80 x 100 "LE PORTRAIT DE LA BALGNOIRE" `
MAŁY PORTRET DLA HENRYKA, 1965
olej, płótno, 80 x 60 cm
sygn. p.d.: MariaAnto1965
na odwrocie na płótnie sygnatura: Maria Anto 65; pośrodku: 206
na blejtramie napis autorski: "MAŁY PORTRET DLA HENRYKA"
olej, płótno; 90 x 90 cm;
sygn. p. d.: Maria Anto;
na odwrocie autorskie napisy: na krośnie - MARIA ANTO 1973 "FILIŻANKA" 90 x 90 / MARIA ANTO 90 x 90, na płótnie - Maria Anto 1973, niżej 569
olej/płótno, 113 x 129 cm (każda część)
"Mater" sygnowany l.d.: `MARIA | ANTO | I` opisany na odwrociu: `Maria Anto 1988 | Maria Anto`, nr: `928/I`
"Pater" sygnowany l.d.: `MARIA | ANTO II` opisany na odwrociu: `Maria Anto | Maria Anto 1988`, nr: `929 | II`
- kolekcja prywatna, Stany Zjednoczone
olej/płótno, 130 x 90 cm
sygnowany i datowany p.d.: `Maria Anto 1968`
sygnowany, datowany oraz tytuł autorski na odwrociu
olej, płótno, 60x81 cm
sygn. na odwrocie
olej, płótno; 60 x 65,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: Maria Anto 1973;
na odwrocie napis autorski: Maria Anto 1973/ 587 na krośnie powtórzony napis z tytułem pracy: "SPACER Z PSEM" 61 (w kole)
Samochód... (idzie do nieba) z cyklu Portrety Rzeczy Ważnych
Technika: olej na płótnie
Wymiary: 60x81 cm
Sygnatura: p.d. i na odwrocie
Data powstania: 2000 r.
Litografia, papier; 53,5 x 73 cm (odcisk płyty)
Sygnowany p.d.: Maria Anto 1973 1
Litografia; 54,5 x 76 cm (odcisk płyty)
Sygnowany p.d.: Maria Anto 1973 1.
Litografia; 55 x 77 cm (odcisk płyty)
olej /płótno,
115 x 135 cm
sygnowany p.d.: `Maria Anto`, opisany na odwrociu: `MA RIA AN TO 1974 "Park" 115 x 135 | Maria Anto 1974`
Estymacja: 18 000 - 25 000