SIEDLECKI Franciszek (1867-1934)
Exlibris Biblioteki Horynieckiej (ok.1926)
sygn. na płycie monogramem
akwaforta, akwatinta
7.4x7.4, 2.2x7.4 (odbitka z 2 płyt)
cena wywoławcza: Wykup abonament
litografia barwna, papier, 30,2 x 44 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: Fr. Siedlecki (na płycie)
litografia barwna
wym.: 310 x 440 mm
sygn. pł. p.d.: F. Siedlecki; grafika z Teki Litograficznej Związku Polskich Artystów Grafików, Warszawa 1921.
Lit.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 18; K. Czarnecki, Grafika Franciszka Siedleckiego, Płock 1991, poz. 90B.
litografia barwna, papier,
30,2 x 44 cm
(odcisk płyty);
olej, sklejka, 12 x 19,5 cm;
na odwrocie napisy:
F. SIedlecki / "Nokturn" oraz Kraków dn. 16 XI 1925; FSiedlecki
Exlibris dr Józefa Drzewieckiego
akwaforta, 13 x 8 cm (w świetle oprawy);
sygn. u dołu: FS
olej, sklejka, 12 x 19,5 cm;
na odwrocie napisy:
Portret Cypriana Kamila Norwida
akwaforta, akwatinta, papier,
20 x 15,5 cm (w świetle oprawy);
ołówek, papier, 30 x 23,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: FS. (monogram wiązany) 907.
olej, sklejka, 12 x 19,5 cm;
na odwrocie napisy:
akwaforta, ruletka, sucha igła; wym.: 193 x 133 mm; sygn. oł. p.d.: F Siedlecki. Lit. K. Czarnecki, "Grafika Franciszka Siedleckiego", Płock 1991, s. 66.
akwaforta, ruleta, sucha igła; wym.: 116 x 67 mm; sygn. i datowany oł. p.d.: F Siedlecki. Lit.: K. Czarnecki, "Grafika Franciszka Siedleckiego", Płock 1991, s. 78-79.
litografia barwna, papier,
30,2 x 44 cm (odcisk płyty);
litografia barwna, papier,
30,2 x 44 cm (odcisk płyty);
litografia barwna, papier,
30,2 x 44 cm (odcisk płyty);
akwaforta, ruleta, s. igła, wym.: 116 x 67 mm,
sygn i dat. oł. p.d.
Portret Cypriana Norwida (1904)
niesygnowany
akwaforta
15.5x12