ZAKRZEWSKI Władysław (1903-1944)
Noc księżycowa nad Bałtykiem, 1935
Akwaforta dwubarwna; wym.: 290 x 210 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł i technika.
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta; wym.: 310 x 245 mm; sygn. oł. p.d.: Ryt. Zakrzewski, l.d.: Kraków - Na Plantach - akwaforta.
Kraków. Wawel od strony Plant, lata 30.
Miedzioryt; wym.: 240 x 185 mm; sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Kraków - Wawel od strony Plant - miedzioryt; sygn. pł. p.d.: Zakrzewski / Kraków.
Akwaforta dwubarwna; wym.: 290 x 210 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski, l.d. tytuł i technika.
Wawel od strony Wisły, lata 30.
Miedzioryt; wym.: 235 x 300 mm;
sygn. oł. p.d.: Wł. Zakrzewski.
Dziedziniec wawelski, lata 30.
Akwaforta, miejscami podmalowana autorsko akwarelą; wym.: 137 x 114 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d.: Kraków.
Akwaforta, miejscami podmalowana autorsko akwarelą; wym.: 158 x 118 mm;
Akwaforta; wym. komp.: 155 x 137 mm; plansza: (pl.: 298 x 192 mm);
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. Warszawa.
Wawel. Wieża Srebrnych Dzwonów
Akwaforta barwna; wym.: 280 x 225 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski, l.d. tytuł;
sygn. pł. p.d.: Ryt. Zakrzewski.
Kraków. Kościółek św. Wojciecha zimą, lata 30. (il.s. 45)
Akwaforta, akwatinta; wym. w świetle pp: 205 x 263 mm;
Lwów. Kaplica Boimów, lata 30.
Akwaforta; wym. komp.: 230 x 177 mm;
sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d.: Lwów - Kaplica Boimów (akwaforta); plansza z niedatowanej teki "Lwów" [bmr]. Lit.: M. Grońska, "Grafika w książce, tece i albumie", Wrocław 1994, poz. 636.
Akwaforta; wym.: 150 x 115 mm; sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tytuł i technika.
Miękki werniks, papier; 23,5 x 30 (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: Grobla w Goczałkowicach (vernis mou) ryt Zakrzewski
Warszawa. Kolumna Zygmunta, lata 30.
Akwaforta; wym. komp.: 155 x 137 mm (pl.: 223 x 204 mm); sygn. oł. p.d.: ryt. Zakrzewski, l.d. tytuł i technika.
akwaforta, papier; 15,5 x 5,4 cm (odcisk);
sygn. p.d.: Zakrzewski (ołówkiem);
napis autorski ołówkiem l. d.: ul. Floriańska
Warszawa - Pałac Łazienkowski
akwaforta, papier, 18 x 23,5 cm (odcisk płyty);
opisana u dołu z lewej pod ryciną oraz sygn. p. d.: Wł. Zakrzewski;
Posąg konny Jana III Sobieskiego w Łazienkach Królewskich
akwaforta, papier, 7 x 5,5 cm (odcisk płyty) - rycina doklejona do dolnej krawędzi arkusza z ryciną Warszawa - Pałac Łazienkowski;
Kraków - Sukiennice
miedzioryt, papier, 20 x 28,2 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: ZAKRZEWSKI 1933;
Kraków - Biblioteka Jagiellońska
miedzioryt, papier, 21,5 x 21,4 cm (odcisk płyty);
sygn. na płycie l. d.: Z;
Akwaforta;
wym.: 200 x 280 mm;
sygn. oł. p.d.: ZW; l.d.: Kraków oraz pł. l.d.: Zakrzewski 1933.
Kraków. Plac Mariacki, lata 30.
Akwaforta;
wym.: 150 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: Zakrzewski; l.d. tyt. i technika.