HOPPEN Jerzy (1891-1969)
Wilno - Kościoł Św. Jakuba i Filipa na Łukiszkach
miedzioryt, papier, 14 x 18 cm (odcisk płyty);
l. d. tytuł (na płycie); sygn. p. d.: A D. 1924 J Hoppen deliniavit
cena wywoławcza: Wykup abonament
HOPPEN Jerzy (1891-1969)
akwaforta, akwatinta, papier,
16 x 34,2 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: JHoppen (ołówkiem)
HOPPEN Jerzy (1891-1969)
Wnętrze kościoła św. Jana w Wilnie
akwaforta, akwatinta, papier,
32,3 x 24,7 cm (odcisk płyty);
sygn. p.d.: JHoppen (ołówkiem); l.d.: Wilno, Kościół Św. Jana (ołówkiem)
HOPPEN Jerzy (1891-1969)
akwaforta, sucha igła, 39 x 30 cm,
sygnowana pod płytą ołówkiem p.d. "Jerzy Hoppen", na odwrocie napis "Katedra wileńska /1932 - odbitka próbna"
HOPPEN Jerzy (1891-1969)
RATUSZ I KOŚCIÓŁ ŚW. KAZIMIERZA W WILNIE, 1927
akwaforta,
22,5 x 17,5 cm,
sygnowana na płycie u dołu po prawej "Wilno - J. Hoppen - 27", sygnowana ołówkiem u dołu po prawej.
Pochodzi z : J. Hoppen, Stare Wilno w akwafortach..., Teka 3 [Wilno, 1927]. Reprodukowana: J. Kotłowski, Jerzy Hoppen - rytownik, Toruń 1991, s. 31 (nr kat. 17)
HOPPEN Jerzy (1891-1969)
miedzioryt i akwaforta, 18,7 x 23,5 cm
sygnowany ołówkiem p. d. "JHoppen"