HILLER Karol (1891-1939)
olej, tektura ; 8 x 12 cm w świetle passe-partout;
sygnowany po lewej stronie u góry: K. HILLER | 31
cena wywoławcza: Wykup abonament
HILLER Karol (1891-1939)
gwasz, tempera/papier, 50 x 34 cm
sygnowany p. d.: `Hiller`
Estymacja: 25 000 - 40 000 zł
HILLER Karol (1891-1939)
Kompozycja heliograficzna (V), przed 1934
heliografika na papierze, 22,8 x 18.8 cm,
unikat
vintage print
Heliografika jest techniką odbitkową, czarno-białą. Funkcję błony fotograficznej spełnia klisza celuloidowa, na której Hiller komponował własnoręcznie obrazy negatywowe rysując ołówkiem, malując temperą lub gwaszem. Obraz ostateczny powstawał na papierze, w wyniku zastosowania metody stykowej, po prześwietleniu kliszy silnym strumieniem światła. Wystawy: "Straż przednia" Galeria Piekary, Poznań (2008); "Materia (w) fotografii. Sto fotografii z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego" Państwowa Galeria Sztuki, Sopot (2008); "Uśpiony kapitał. Fotografia XX wieku z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego" Muzeum Pałac w Wilanowie, Warszawa (2010). Publikacja: "Karol Hiller, 1891-1939" Muzeum Sztuki w Łodzi, katalog wystawy (1967).
HILLER Karol (1891-1939)
Sieci rybackie na brzegu jeziora, 1936
gwasz, papier, 24 x 33 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: K. HILLER / 36
HILLER Karol (1891-1939)
heliografika/papier,
22,8 x 8,8 cm (w świetle passe-partout)
HILLER Karol (1891-1939)
Sieci rybackie na brzegu jeziora (1936)
sygn. dat. p.d.
gwasz, papier
23.5x33.5 (w świetle passe-partout )
HILLER Karol (1891-1939)
HILLER Karol (1891-1939)
Czternaście tablic, z wstępem Przecława Smolika. Łódź 1927. Nakł. Tow. Bibljofilów. 8, s. [2], 8, tabl. 14. brosz.
HILLER Karol (1891-1939)
heliografika, papier fotograficzny, 23 x 17,3 cm w świetle passe-partout, vintage print
HILLER Karol (1891-1939)
HILLER Karol (1891-1939)
Szary brat
Opowiadania na tle życia brata Alberta. Oprac. dla młodzieży ... Czterema drzeworytami zilustrował Tadeusz Cieślewski syn Warszawa 1936. Verbum. 16d, s. 149, [2], tabl. 4. opr. wsp. ppł. z zach. okł. brosz.
(Grońska 159. Miejscami zaplamienia, poza tym stan dobry. Prócz czterech całostronicowych ilustracji zaw. liczne drzeworytowe inicjały oraz zdobnik na okł. brosz. i karcie tyt. Tekst złożono antykwą Półtawskiego w Doświadczalnej Pracowni Graficznej Salezjańskiej)
HILLER Karol (1891-1939)
Kompozycja heliograficzna XLV, 1939
heliografika, papier
28,5 x 27,2 cm (w świetle passe-partout)
sygn. p. d. KH (odbicie lustrzane); egzemplarz autorski, nakład: 1/1 (w tym odbiciu z negatywu)
negatyw: klisza celuloidowa, tempera biała
30 x 28 cm
sygn. l. d. K. H. / 39
wł. MS¸, MS/SN/GR/68, dar Jadwigi Hiller, 9 XI 1945
HILLER Karol (1891-1939)
Hugona Kaufmana, Ludomira Mazurkiewicza,
Adolfa Gutke, Aleksandra Russaka, Rudolfa
Holcbergera, Zofii Holcberger, W. Wandurska,
Bertiego Ameisena, Przecława Smolika, Karola
Hillera, TBŁ, Marcelego Tarnowskiego,
Ludwika Oli
drzeworyt papier;
wymiary różne
HILLER Karol (1891-1939)
Kobieta z dzieckiem (Matka z dzieckiem, 1923)
sygnowany datowany p.d.
linoryt, 22.5x15 cm
HILLER Karol (1891-1939)
sygnowany, datowany l.d.
technika mieszana, tektura
49.9x35.6
HILLER Karol (1891-1939)
gwasz, papier,
22,5 x 33,5 cm (w świetle oprawy);
sygn. p.d.: K. HILLER / 36
HILLER Karol (1891-1939)
HILLER Karol (1891-1939)
sygnowany, datowany p.d.
gwasz, papier
23.5x33.5
HILLER Karol (1891-1939)
Kompozycja heliograficzna (XXIX), ok. 1936-1937
heliografika, papier fotograficzny,
30.5 x 27 cm
HILLER Karol (1891-1939)
Exlibris Towarzystwa Bibliotekarzy Łódzkich
cynkografia
5.5x3.5
sygnowany na płycie.l.p.d.