JURGIELEWICZ Mieczysław (1900 - 1983)
tusz, biały gwasz, papier; 25 x 21,5 cm (w świetle
oprawy);
sygn. p. d.: M.J.1956. oraz l. d.: M.Jurgielewicz (ołówkiem)
Praca
publikowana w: Jerzy Giżycki, Z szachami przez wieki i kraje [wersja rosyjska], Warszawa
1959, II wyd., s. 191
cena wywoławcza: Wykup abonament
Drzeworyt;
wym.: 260 x 235 mm;
sygn. tuszem p.d.: M. Jurgielewicz 1969, p.d. tytuł i numer: 7/20.
Drzeworyt;
wym.: 200 x 280 mm;
sygn. tuszem p.d.: M. Jurgielewicz 1967, l.d. tytuł i numer: 13/30.
Drzeworyt;
wym.: 175 x 230 mm; nie
sygn., l.d. oł. tytuł i data.
Drzeworyt na bibule;
wym.: 175 x 225 mm;
sygn. tuszem: M. Jurgielewicz 1963, l.d. tytuł.
Drzeworyt;
wym.: 177 x 226 mm;
sygn. tuszem p.d.: M. Jurgielewicz 1962, l.d. tytuł i dedykacja artysty; e/a. Papier pęknięty l.d. narożniku na odcinku 4 cm.
Drzeworyt na bibule;
wym.: 225 x 180 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1958, l.d. tytuł.
Drzeworyt na bibule;
wym.: 205 x 180 mm;
sygn. tuszem p.d.: M. Jurgielewicz 1954; tytuł w obrębie kompozycji (na pł.).
Żywe kamienie - Płatnerz, 1940
Drzeworyt;
wym.: 135 x 115 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz. Ilustracja do powieści W. Berenta "Żywe kamienie".
5 drzeworytów z okresu 1951-1960.
1. Karuzela
30,5 x 38 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1951 (długopisem); l. d.: tytuł
2. Chopin
31 x 23,5 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1954 (ołówkiem); l. d.: tytuł
3. Wnętrze izby
22 x 27,8 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1959 (ołówkiem); l. d.: tytuł
4. Zaproszenie do tańca
26 x 31,5 cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1960 (ołówkiem); l. d.: tytuł / Autorska odbitka
5. W niepogodę
23,5 x 29cm; sygn. p. d.: Mjurgielewicz 1958 (ołówkiem); l. d.: tytuł
1. Karuzela
2. Chopin
3. Wnętrze izby
4. Zaproszenie do tańca
5. W niepogodę
Drzeworyt;
wym.: 260 x 198 mm;
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1955, l.d. tytuł.
gwasz, papier naklejony na tekturę,
37 x 41,5 cm;
sygn. i dat. p.d.: M.JURGIELEWICZ 1955
Drzeworyt; wym.: 231 x 297 mm, sygn. i. dat. p.d. M. Jurgielewicz 1960.
Drzeworyt
wym.: 220 x 300 mm
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz, odb. nr 9/25.
Drzeworyt
wym.: 175 x 225 mm
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1962, l.d.: "Imieniny".
Drzeworyt
wym.: 180 x 235 mm
sygn. oł. p.d.: M. Jurgielewicz 1963, l.d.: Pejzaż podgórski.
Figura (Chrystus Frasobliwy), 1935
Drzeworyt;
wym.: 260 x 215 mm;
sygn. oł. p.d.: M Jurgielewicz 35, l.d.: FIGURA.