BLOND Maurice (Blumenkranc) (1899-1974)
olej, papier naklejony na płótno; 48,5 x 64 cm;
sygn. p. d.: M. Blond.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej/płótno, 50 x 65 cm
sygnowany l.g.: 'M. Blond'
Martwa natura na krześle, 1962
olej, płótno; 65 x 54 cm;
sygn. i dat. l. g.: M Blond 62;
na odwrocie, na krośnie odręczny napis z datą obrazu: 1962.
Martwa natura z talerzem owoców i fajką
olej, płótno; 33 x 41 cm;
sygn. p. g.: M Blond;
na odwrocie nalepka z kolekcji Villa La Fleur.
sygn. l.śr.
akwarela, papier
59x40 cm (w świetle passe-partout )
Avenue Winston Churchill w Paryżu
olej/płótno, 48 x 59 cm
sygnowany l.d.: 'M.Blond'
olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: M. Blond;
na odwrocie, na krośnie malarskim numery: Dv. 124 oraz 10/197.
litografia barwna, papier; 34 x 42 cm;(w świetle oprawy);
sygn. p. d.: M. Blond, (ołówkiem) numer odbitki l. d.: 20 / 50 (ołówkiem).
Olej, płótno
sygn. p.d.
46 x 61 cm
Vente publique, Millon du 27 juin 2012
Olej, płótno
sygn. p.d.
32,5 x 24 cm
Olej, płótno
sygn. p.d.
34,5 x 27 cm
olej, płótno; 55 x 46 cm;
sygn. p. d.: M. Blond;
na odwrocie napisy: L VZ818 / 125/14.
Najpewniej obraz w autorskiej ramie.
akwarela, kredka, papier, 27,5 x 38 cm w świetle passe-partout
sygn. i dat. l. g.: M. Blond/63
olej, płótno; 65,5 x 54 cm;
sygn. l. d.: M. Blond
olej/płyta, 29 x 37 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond'
na odwrociu napisy flamastrem oraz nalepka firmy ramiarskiej
olej; płótno; 65,5x54 cm;
sygn. l. d. : M Blond (niebieska farbą)
Martwa natura z wiolonczelą, 1971 r.
olej/płótno, 73 x 54 cm
sygnowany i datowany l.g.: 'Blond 71'
- kolekcja prywatna, Polska - Ecole de Paris, aukcja Boisgirard, 2.12.2009 - kolekcja prywatna, Francja
- "Kolekcja Urszuli i Piotra Hofman", red. U. Hofman,Warszawa 2013, s.63
olej/tektura, 64,5 x 80,5 cm
sygnowany l.d.: 'M. Blond-St'
olej, płótno, 65,5 × 54 cm w świetle ramy
sygn. l. d.: M.Blond