KALISZCZAK Zbigniew (1903 - 1985)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Akwaforta, akwatinta, papier; 198 x 147 mm (odcisk)
Ołówek, papier; 132 x 172 mm
Napis p.d.: RATUSZ W SŁAWKOWIE PRZED PRZEBUDOWANIEM
Ołówek, papier; 105 x 168 mm
Na odwrocie szkic sceny rodzajowej
Akwarela, papier; 175 x 120 mm
Sygnowany l.g.: Kaliszczak
Akwarela, karton (okładka książki Olgi Dzigury, Parowiec "Kachetia"); 21 x 14,5 cm
Sygnowany u dołu wzdłuż prawej krawędzi; Kaliszczak
ZAUŁEK WILEŃSKI Z KOŚCIOŁEM ŚW. RAFAŁA W TLE, ok. 1925
Akwarela, kredka, 11,5 x 10,5 cm
Sygnowany: ZKaliszczak
Kredka, papier; 22,7 x 32,5 cm
Na odwrocie ołówkiem szkic aktu
Kredka, papier; 32,5 x 22,7 cm
Na odwrocie abstrakcja i napis MOR
Gwasz, ołówek, papier; 32 x 23 cm
na odwrocie szkic kredkami z napisem: Poznań
Kredka, ołówek, papier; 23 X 32,5 cm
Na odwrocie Akt, datowany l.d.: X | 1972
Kredka, ołówek, papier; 32,5 x 22,7 cm
U dołu data: I - 1973.II
Na odwrocie kredkami szkic aktu
WIDOK WILEŃSKI Z KOŚCIOŁEM DOMINIKANÓW, ok. 1925
Olej, płótno na tekturce; 18 x 13 cm