1 zł
2 600 000 zł

JAKUBOWSKI Stanisław (1885 - 1964)

Bogowie Słowian, Kraków 1933 (nakład 3000 egz.)

36 x 29 cm; oprawa współczesna
- połskórek z tłoczoną i złoconą tytulaturą,
21 tablic z drzeworytami oraz 111 drzeworytów w tekście. Stan zach.: bardzo dobry.
Pierwsze i jedyne ilustrowane opracowanie ukazujące szczegóły kultu naszych praprzodków.

cena wywoławcza: Wykup abonament

Zabytki polskie, lata 20.

Autorska teka siedmiu drzeworytów; przeciętne wym.: 125 x 90 mm; format teki: 350 x 225 mm; oprawa tekturowa, sznurowana; wszystkie prace
sygn. oł.: St. Jakubowski.

Chata wśród drzew, lata 20.

Akwaforta; wym.: 103 x 142 mm;
sygn. oł. p.d.: St Jakubowski; l.d. okrągła sucha pieczęć z monogramem artysty. W p.d. narożniku arkusza suchy tłok z napisem: Wytłoczono 10 numerowanych egzemplarzy. Odbitka nr 9. Rzadkie!

Pejzaże, lata 20.

Zestaw czterech akwafort odbitych na jednym arkuszu; wym.: każdej 70 x 60 mm, plansza: 250 x 233 mm;
sygn. oł. śr.d.: St. Jakubowski.

Na pustkowiu, lata 20.

Akwaforta, akwatinta; wym.: 65 x 190 mm;
sygn. oł. p.d.: St. Jakubowski, śr.d. tytuł.

KAPLICZKA NA DRZEWIE

Akwaforta, papier; 190 x 62 mm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: St Jakubowski
Dwie suche pieczęcie: z wpisanym w okrąg monogramem wiązanym oraz z napisem: Wytłoczono 10 numerowanych odbitek. Odbitka nr 9

Bogowie Słowian (Mitologja słowiańska), 1919

Teka 12 drzeworytów; wym. teki: 400 x 290 mm; sygn. na płycie;
zeszyt 1 "Bogowie" (jedyny jaki się ukazał) wydany nakładem Spółki Wydawniczej "Praca i książka", Przemyśl [1919];
druk: Zagajewski i Łazor w Przemyślu;
karta tytułowa i opisy w jęz. polskim i francuskim; k. nlb. 18, tabl. nlb. 12.
Spis drzeworytów: 1. Bielboh - Czernoboh 2. Dażboh 3. Swarog, Swarożyc - Swarożyniec 4. Perun, Prowe 5. Porenut, Porewit 6. Światowit, Radegast 7. Rugiewit, Jarowit 8. Triglaw 9. Stryboh - Doda 10. Marzanna - Wełes 11. Łada - Żiwa 12. Mokosz - Chors - Semargl.
Pierwsza opublikowana praca Jakubowskiego;
stan drzeworytów bardzo dobry, karta tytułowa i pierwsze wklejki opisowe naddarte i zażółcone na marginesach; oprawa do konserwacji.

Lit.: Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 270.

KRAKOWSKI BARBAKAN

Akwaforta, akwatinta; 80 x 70 mm (odcisk płyty)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną p.: St Jakubowski

SŁONECZNIK

Akwaforta, papier; 70 x 72 mm
Dwie suche pieczęcie: z wpisanym w okrąg monogramem wiązanym oraz z napisem: Wytłoczono 20 numerowanych odbitek. Odbitka nr 16

14 DRZEWORYTÓW Z TEKI BOGOWIE SŁOWIAN, 1933

Światowid, Radgost, Bielboh i Czernoboh, Trigław, Rugiewit. Jarowit, Prowe, Porenut, Łada, Marzana, Perun, Dażboh, Chors, Simargł
Drzeworyt, bibułka; 135 x 135 mm (odcisk klocka)
Sygnowane ołówkiem: St Jakubowski

WIERZBY

Drzeworyt, papier; 70 x 86 mm (odcisk klocka)

KOLĘDNICY

Akwatinta, papier; 48 x 48 mm (odcisk płyty)

WIERZBY

Akwaforta, akwatinta; 205 x 160 mm (odcisk płyty)

DREWNIANE CHATY

Akwaforta, papier; 75 x 75 m (odcisk płyty)

KOŚCIÓŁ ŚW. BARBARY W KRAKOWIE, 1934

Akwaforta, akwatinta papier; 80 x 70 mm
Sygnowany ołówkiem pod ryciną z p.: St. Jakubowski
Grafika z teki "Kraków", 1934.

WAWEL, KURZA STOPKA

Akwaforta, papier; 27 x 22 mm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: St. Jakubowski

GŁOWA UKRZYŻOWANEGO CHRYSTUSA

Akwaforta, papier; 23 x 15 mm (odcisk klocka)

BRAMA

Akwaforta, papier; 70 x 62 mm (odcisk płyty)

STARA ŚWIĄTYNKA

Drzeworyt barwny, bibułka; 52 x 57 mm (odcisk klocka)
Sygnowany ołówkiem pod ryciną: St. Jakubowski; z klocka l.g.: w kole monogram wiązany

liczba obiektów: 145