AJDUKIEWICZ Zygmunt (1861-1917)
olej, tektura; 50 x 30,5 cm
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Zygmunt Ajdukiewicz 1900. na odwrocie napis ołówkiem: Herr von Ritter | Wiener | Kunstlerhaus 1901. na odwrocie na blejtramie nalepka z numerem: 1901 | 1983
cena wywoławcza: Wykup abonament
Olej, deska; 31 x 15 cm
Sygnowany l.d.: Zygmunt Ajdukiewicz. | 1885
Na odwrocie kwit dla nabywcy z warszawskiego Salonu Krywulta z datą15 maja 1885 r.
olej, tektura; 50 x 30,5 cm
sygnowany i datowany po lewej stronie u dołu: Zygmunt Ajdukiewicz 1900.
na odwrocie napis ołówkiem: Herr von Ritter | Wiener | Kunstlerhaus 1901.
na odwrocie na blejtramie nalepka z numerem: 1901 | 1983.
Litografia, papier; 35 x 25 cm
Sygnowany z płyty p.d.: Zygmunt Ajdukiewicz | 1890; nizej faksymil podpisu
Był to dodatek do Alfred Szczepański, Tadeusz Kościuszko, Wiedeń 1891, nakładem autora w 100 egzemplarzach, druk portretu: Fr.Bondy, Wiedeń
olej, tektura; 40 x 49,5
sygn. l.d. Z.Ajdukiewicz
Estymacja: 7000 - 8000 PLN
Myśliwy z gończymi psami, 1884 r.
olej/deska, 19.5 x 31,5 cm
sygnowany i datowany p.d.: `ZA | 84`
Odwrocie: papierowa naklejka ze składu przyborów malarskich: `J. v. Meiller` w Wiedniu
Estymacja 35 000 - 50 000 zł
Głowa mężczyzny w krakowskim stroju - szkic
olej, tektura;
25,5 x 19,5 cm;
u dołu potwierdzenie autentyczności: Autentyczność szkicu śp. brata Zygmunta Ajdukiewicza / stwierdzam/ Roman Ajdukiewicz
olej, płótno naklejone na tekturę; 38,5 x 47 cm;
napis na odwrocie: Zyg. Ajdukiewicz 886
olej/deska, 27 x 21,5 cm (w świetle oprawy)
sygnowany i datowany p.d.: `Zygmunt Ajdukiewicz 883`
Estymacja 40 000 - 50 000 zł
olej, tektura;
25,5 x 19,5 cm;
8 kart ze szkicami do Historii Złotego Runa`
kredka/papier, 27 x 18 cm
na odwrociu kart o numerach 2 i 8: `Poświadczam że 8 rysunków | do "Historji Złotego Runa" | pochodzi z ręki mojego zmarłego | brata Śp Zygmunta Ajdukiewicza | Roman Ajdukiewicz | Kraków, 23/8 917 r.`
Estymacja: 3 500 - 5 000 zł
olej, deska; 28 x 21 cm;
sygn. i dat. p. d.: Zygmunt Ajdukiewicz/ 1882
Dwanaście obrazów Zygmunta Ajdukiewicza
oraz studium przez Alfreda Szczepańskiego.
Wiedeń [1892]. Nakładca Franciszek Bondy. 51 x 36 cm,
12 heliograwiur.
Dwanaście obrazów Zygmunta Ajdukiewicza oraz studium przez Alfreda Szczepańskiego.
Wiedeń [1892]. Nakładca Franciszek Bondy. 51 x 36 cm, 12 heliograwiur. Oryginalna oprawa wydawnicza, ozdobne płótno z tłoczeniami w kolorze czarnym i złotym. Niewielkie zagięcia, tylne lico zaplamione i zadrapane, grzbiet teki podklejony, ryciny w stanie bardzo dobrym.
Dwanaście obrazów namalowanych przez Ajdukiewicza w 1891 r. przedstawiających oprócz portretu najważniejsze chwile z życia naszego Wielkiego Wodza.
olej, płótno
26 x 34 cm
sygn. p.d. Zygmunt Ajdukiewicz 885 r.
olej, sklejka;
29,5 x 24,5 cm
sygn. p.d. Zygmunt Ajdukiewicz
SCENA Z PANA TADEUSZA, 1882 R.
olej/deska,
28 x 21 cm
sygnowany i datowany p. d.: `Zygmunt Ajdukiewicz | 1882`
akwarela, tusz, ołówek/papier, 23 x 12 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany p. d. :`Zygmunt Ajdukieicz`
olej, deska,
39 x 25
sygnowany p.d.: Zygmunt Ajdukiewicz 89
Na odwrocie wyciśnięty stempel: A. EBESEDER | WIEN | I OPERN(..) 20; ponadto naniesione farbą numery: 32 i 140.