MĘDRZYCKI Maurycy (MENDJIZKI Maurice) (Łódź 1890 - 1951 St. Paul de Vence)
Portrait de femme au fauteuil, 1940
Pastel na płótnie.
65 x 54, 5 cm
cena wywoławcza: Wykup abonament
Pastel, papier
sygn. p.d., dat.1944
37,5 x 29,5 cm
Pastel, papier
sygn. p.d., dat.1944
40 x 25 cm
Nature morte à la pintade, ok. 1937
Olej, płótno
sygn. l.g.
73 x 54 cm
Nature morte au bouquet et aux livres
Olej, płótno
sygn. p.g
65 x 50 cm
Olej, płyta
sygn. na odwrocie
50 x 80 cm
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky;
p. d. dedykacja autorska: a Madame Mittelhauser/ un souvenir de son admirale/ [...] - Mendjizky/ Paris 30. X. 33
olej, płótno, 54 x 65 cm
sygn. l.d.: Mendjizky
olej, płótno, 46 x 55 cm
sygn. p.d.: Mendjizky
olej, płótno; 46 x 38 cm;
sygn. p. g.: Meadjizky; p. d. dedykacja autorska: a Madame Mittelhauser/ un souvenir de son admirale/ [...] - Mendjizky/ Paris 30. X. 33
olej, tektura, 46 x 38 cm
sygn. p.d.: Mendjizky
opisany na odwrocie: nature morte nice octobre 1944
PROWENIENCJA:
kolekcja prywatna, Warszawa.
olej, płótno, 64,7 x 80,6 cm
sygn. l.d.: Mendjizky
olej, tektura, 56 x 39,5 cm
niesygn.
Portret młodej kobiety, 1927 r.
węgiel/papier, 80,5 x 50,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany l.g.: 'Mędrzycki | 1927'
- "Maurice Mendjizky. Mistrzowie École de Paris", Villa la Fleur, Konstancin-Jeziorna, 19.09-31.12.2014
- Artur Winiarski, Maurice Mendjizky. Mistrzowie École de Paris, Warszawa 2014, poz. kat. 95, s. 29 (il.)
olej, tektura, 33 x 41 cm
sygn. l.d.: Mendjizky
olej na plotnie, sygn. w prawym dolnym rogu;
60 x 73 cm
olej na plotnie, sygn. w lewym dolnym rogu;
54,5 x 63,5 cm
olej, płótno na tekturze i na desce; 33,5 x 40,5 cm
sygn. l.d.: Mendjizky