1 zł
2 600 000 zł

ZAKRZEWSKI Włodzimierz (1916 Petersburg - 1992 Warszawa)

Cicha uliczka, 1963

olej, płótno; 61,5 x 45,5 cm;
sygn. i dat. śr. d.: W.ZAKRZEWSKI 1963
dalej końcówką pędzla napis: 58;
na odwrocie martwa natura z dwoma różami w wazonie.

cena wywoławcza: Wykup abonament

bez tytułu, 1989

kredka na papierze, 20 x 20 cm (37 x 45 cm)
sygnowany p. d. ołówkiem
praca reprodukowana w katalogu wystawy Włodzimierz Jan Zakrzewski, Muzeum Narodowe w Poznaniu, 2011
do pracy dołączony jest katalog

Las, 1953

olej, płótno naklejone na tekturę; 45 x 54 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1953.

Motyw miejski, 1964

olej, płótno; 60 x 70 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. Zakrzewski 1964.

Łazienki, 1975 r.

olej/płótno, 54 x 65,5 cm
sygnowany i datowany ś.d.: 'W. zakrzewski 1975'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W ZAKRZEWSKI 1975 ŁAZINEKI 54x 65 cm'
na odwrociu nalepka z domu aukcyjnego AGRA ART oraz nalepka wystawowa

- Dom Aukcyjny Agra-Art, 2013

Widok miasta (1964)

sygn. dat. p.d.
olej, płótno
60x70 cm

SIEMIANY, 1989

olej, płótno
46 x 55 cm
sygn. śr.d.: 1989 W Zakrzewski
na odwr. na płótnie sygnatura i napis: W Zakrzewski 1989 39 | W ZAKRZEWSKI | 1989 39 | SIEMIANY | JEZIORAK | 46 x ... | ol pł; po lewej napis: SIEMIANY
na g. listwie dedykacja i podwójna sygnatura autora

ULICA BEDNARSKA W WARSZAWIE, 1963

Olej, płótno; 61 x 46 cm
Sygnowany l.d.: W. Zakrzewski 1963
Na ramie mosiężna tabliczka z dedykacją: podziękowania dla generała Jana Raczkowskiego za zorganizowanie defilady na 20 lecie PRL od Ministra Obrony Narodowej

Przedzimie (1962)

sygn. dat. p.d.
olej, tektura
42x58 cm

Mazowiecki pejzaż zimowy, 1988 r.

olej/płótno naklejone na płytę, płyta pilśniowa, 13 x 21,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. ZAKRZEWSKI 1988'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1988 - 94 | MAZOWIECKI PEJZAŻ ZIMOWY | 13 x 28 ol. pł. na pilśni'

Siemiany, Jeziorak, 1988 r.

olej/płyta pilśniowa, płótno naklejone na płytę, 16 x 22,5 cm
sygnowany p.d.: 'W. ZAKRZEWSKI' i datowany p.g.: '1988'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'W. ZAKRZEWSKI 1988 - 219 | Siemiany, Jeziorak | 17 x 23 ol. pł. na pilśni'

Panoramiczny pejzaż, 1952 r.

olej/płótno, 34 x 75,5 cm
sygnowany i datowany l.d.: 'W. Zakrzewski 1952'

KUNSTHISTORISCHES MUSEUM W WIEDNIU, 1958

Olej, karton naklejony na sklejkę; 33,5 x 62 cm
Sygnowany p.d. W. ZAKRZEWSKI 1952 | Kunsthistorisches Museum

*opłata droit de suite

Pejzaż z Paryża - Avenue de Villiers, 1966

olej/płótno, 35 x 50 cm
sygn. l.d.: W. ZAKRZEWSKI
opisany na odwrociu: W. ZAKRZEWSKI 1966/4 / 35 x 50 / PARIS / AV DE VILLIERS

CAPRI. DROGA DO WILLI MAKSYMA GORKIEGO, 1958

olej, karton na tekturze
44 x 60,5 cm
sygn. l.d.: W. Zakrzewski 1958; - p.d.: CAPRI
Na odwrocie dwie duże nalepki:
- 1. [m-pis o treści:] Włodzimierz Zakrzewski | Capri. Droga do willi Gorkiego | 46 x 62; 1958 | właściciel | I-63 [adnotacja ołówkiem];
- 2. nalepka autorska z wpisanymi ręką artysty informacjami o obrazie [druk, rękopis]: Autor obrazu WŁODZIMIERZ ZAKRZEWSKI Rok 1958 | Tytuł Droga do willi Gorkiego. Na Capri | Wymiary: 46 x 61 Technika olej karton | Wystawy: W Zakrzewski - Landschaften Halle. Dresden 1959 | W Zakrzewski Pejzaże Budapeszt 1959. W. Zakrzewski /.../ | Moskwa 1960 /.../ 1960 | Reprodukcje, recenzje: | Właściciel i ew. użytkownik obrazu. Adresy: | UWAGA: W wypadku zmiany adresu właściciela lub użytkownika obrazu | autor prosi uprzejmie o powiadomienie go o tym pod adresem: Włodzimierz Zakrzewski, WARSZAWA 40, UL. KOŚCIELNA 10 m. 3, tel. 67633 [przekreślone] | 21-41-44

Luki w pamięci, 1976/2000 r.

olej/płótno, 50 x 50 cm
opisany na odwrociu: 'W. J. ZAKRZEWSKI | PAINTING DATED AUG. 8, 1976 | OBRAZ Z DNIA 8 SIERPNIA 1976 | FRAGMENT 50X50 cm (oryg. 114 x 130 cm) | OIL ON CANVAS | Luki w pamięci 1976/2000 | Memory saps #2 | 50x50 cm (20x20")'

ULICA PRZYRYNEK W WARSZAWIE, 1975

Olej, płótno; 65 x 81 cm
Sygnowany p.d.: W. Zakrzewski 1975; opis autorski na odwrocie

Paryż - Rue de Médicis przy Ogrodzie Luksemburskim, 1975

olej, płótno; 50,5 x 66 cm;
sygn. i dat. l. d.: W ZAKRZEWSKI 1975;
na odwrocie autorski opis obrazu: W. ZAKRZEWSKI 1975 Paris rue de Médicis.

Rynek w Kazimierzu Dolnym, 1965

olej, płótno; 47 x 62 cm;
sygn. i dat. p. d.: W. ZAKRZEWSKI 1965;
na odwrocie opisany: W. ZAKRZEWSKI 1965 / KAZIMIERZ RYNEK 39 / FRAGMENT / 46 X 61

Marcowe roztopy, 1976

olej, płótno; 47 x 61 cm;
sygn. i dat. p. d.: 1976 W. ZAKRZEWSKI

liczba obiektów: 175