1 zł
2 600 000 zł

JABŁOŃSKI Mieszko (Mieczysław) (1892 - 1965)

Portret kobiety z kwiatami

olej, płótno; 62 x 53 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński

cena wywoławcza: Wykup abonament

Portrecik

akwarela/papier, 37 x 27,5 cm
sygnowany p.d.: `Jabł`
Na odwrociu dwie papierowe naklejki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1934 i 1935 roku z opisem pracy

Peonie i konwalie

olej/tektura, 63,5 x 46 cm
sygnowany p.d.: `M. Jabłońska`

ODWROCIE:
papierowa naklejka z odręcznym opisem obrazu

Dama z małpką

olej, płyta; 70,5x85 cm
sygn. l.g.: Jabłoński

Estymacja: 18 000 - 20 000 zł

Czytająca kobieta i małpka

olej na płótnie
sygnowany
72 x 88 cm

Pejzaż ze stogiem siana

akwarela, papier, 27,5 x 38 cm;
sygn. l. d.

Portret kobiety, ok. 1935

olej, sklejka, 97 x 116 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński

Pejzaż o zmierzchu

olej, tektura, 53,5 × 42,5 cm
sygn. p. d.: MMJabłoński

Estymacja: 8 000 - 9 500 zł

Tryptyk huculski

olej, płótno; 72 x 203 cm, (wymiar całości),
zewnętrzne kwatery: 72 x 54,5 cm;
środkowa kwatera: 71 x 91 cm;
sygn. p. d.: Jabłoński (w środkowej kwaterze)

Pejzaż - Sad

akwarela, tektura, 35,5 x 50 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: MJabłoński (ołówkiem);
Na odwrocie dwie nalepki wystawowe: z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1951 r. z tytułem: Pejzaż, ze stemplem Rozlosowano oraz z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z listopada 1934 z tytułem: Sad i nr 659 (30) oraz pieczatka Dyrekcji Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pieknych w Krakowie

Pejzaż - Sad

Kobieta z małpy

Olej, sklejka
sygn. l.g.
72 x 88 cm

Kobieta w czerwonym kapeluszu-studium

sygn. p.d.,
olej, tektura,
90.5x33.5 cm

Święty Krzysztof, 1931

Drzeworyt;
wym.: 347 x 247 mm;
sygn. oł. p.d.: MJabłoński 31; l.d. tyt.

Portret kobiety, ok. 1935

olej, sklejka,
97 x 116 cm;
sygn. l. d.: MJabłoński

Femme au singe

olej, płyta,
sygn. l.g.
72 x 88 cm

Brzeg lasu

olej, tektura, 48 x 67 cm
sygn. l. d.: Jabłoński
na odwrocie:, nalepka autorska z odręcznym napisem: Krynica/ Jabłoński Mieszko/ "Brzeg lasu", nalepka ZPAP z data przyjecia: 1 XI 1925, nazwiskiem autora, tytułem, techniką i numerem 199: oraz numery niebieska kredka: 1223 i 803 Z i czerwana kredką 193 i przekreślone 6

Brzeg lasu

olej, tektura, 48 x 67 cm
sygn. l. d.: Jabłoński

Pożegnanie (1938)

sygn. dat. p.g.
ołówek, akwarela, tektura
54.5x80

Archanioł Michał, 1921

Drzeworyt;
wym.: 298 x 221 mm;
sygn. oł. p.d.: M.Jabłoński 21, l.d. tytuł.

liczba obiektów: 76