ANERI (WEISSOWA Irena) (1888-1981)
olej, tektura; 35 x 49,5 cm;
sygn. l. d.: aneri.
przed konserwacją.
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płótno; 30,3 x 46,4 cm;
sygn. p. d.: aneri
Pejzaż jesienny II - KALWARIA, ok. 1970
olej, tektura; 34,5 x 49 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na odwrocie odręczne napisy: ołówkiem nr 2
Wojciech Weiss malujący w salonie, ok. 1920
olej, tektura; 46,5 x 31 cm;
sygn. p. d.: aneri
Widok z okna – Kalwaria, ok. 1960
olej, tektura; 51 x 35 cm;
sygn. l. d.: aneri
olej, tektura, 30 x 43,5 cm w świetle passe-partout
sygn. p. d.: aneri
Wnętrze mieszkania z owalnym lustrem, ok. 1918
olej, tektura; 47,5 x 31 cm;
sygn.. l. d.: aneri
Martwa natura z kwiatami, ok. 1970
olej, tektura; 48,5 x 32,5 cm;
sygn. p. d.: aneri;
Na odwrocie odręcznie pisany ołówkiem nr 4.
olej, płótno; 33 x 45 cm;
sygn. l. d.: aneri
akwarela, papier; 25 x 35,5 cm;
sygn. p .d. "Aneri 1952", na odwrocie naklejka z wystawy w krakowskim Oddziale CBWA z informacjami na temat obiektu.
Stara jabłoń – Kalwaria, ok. 1979
olej, tektura, 49 x 34 cm
sygn. p. d.: aneri
*droit de suite
olej, tektura, 34,2 x 49,3 cm
sygn. i dat. p. d.: aneri 1970
*droit de suite
Wesołe miasteczko jesienią, ok. 1946
olej, tektura, 34,5 x 49,5 cm
sygn. p. g.: aneri;
Na odwrocie: Szkic aktu męskiego (węglem)
*droit de suite
Martwa natura z kwiatami w wazonie i cytryną, ok. 1969
olej, tektura, 63,5 x 48 cm
sygn.. l. d.: aneri
*droit de suite
olej, tektura; 33 x 48 cm;
sygn. p. d.: aneri
Na plaży II – Artysta i jego modelka – Wojciech Weiss malujący nad morzem, 1935
olej, płótno; 34,5 x 48 cm;
sygn. l. d.: aneri / 35
Martwa natura z kwiatami i jabłkami, ok. 1919 r.
olej, tektura, 69,5 × 49 cm
sygn. po prawej: aneri
Wisła pod Wawelem, ok. 1937 r.
olej, płótno, 50,5 × 66 cm, sygn. p. d.: Aneri
na odwrocie nalepki wystawowe: fragment nalepki z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie z 1937 r. z numerem 65 oraz opisem pracy; nalepka z Muzeum Pałacu w Wilanowie z wystawy Piękno do mnie przyszło 19 kwietnia – 10 czerwca 2007; nalepka z Muzeum Okręgowego w Toruniu, nalepka z Muzeum w Brodnicy