WINIARSKI Ryszard (1936 Lwów - 2006 Warszawa)
1985
kolaż, karton
69,7 x 49,7 cm
na odwrociu: Kontrast | Inv. 0290
oprawa: czarna, drewniana rama, szkło
cena wywoławcza: Wykup abonament
Przypadek w pionowej grze 4x4, 1982
akryl, drewno, 68 × 4 cm
sygn. z tyłu: przypadek w pionowej grze 4x4 |winiarski 1982; nalepka papierowa z nr M 136 oraz autorska dedykacja
akryl, ołówek, dykta naklejona na płytę pilśniową
50 x 50 cm
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi: Chance in game for one winiarski 84.
50 x 50 cm
sygn. wzdłuż dolnej krawędzi: Chance in game for two winiarski 84.
Chance in game for two / Chance in game for one, 1986
(dyptyk)
akryl, płótno, 81 x 82 cm każdy
opisany na odwrocie (Chance in game for two): chance in game for two winiarski ‚86
Seria ośmiu prac Order vertical game 4 x 4, 1981
akryl, ołówek, deska; 68 x 4 x 2 cm (każda);
sygn., dat. i opisany na odwrocie wraz z liczbą porządkową (każda): order / vertical / game / 4 x 4 / winiarski / 81
Order vertical game 4 x 4, 1981
akryl, ołówek, deska; 68 x 4 x 2 cm;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: order / vertical / game / 4 x 4 / winiarski / 81
Chance in game (przypadek w grze), 1990
akryl, ołówek, płyta; 36,5 x 36,5 cm;
sygn. i dat. p. d.: winiarski’90;
sygn., dat. i opisany na odwrocie: chance in game / przypadek w grze / winiarski‘90
akryl, relief/szkło, płyta pilśniowa, drewno, 50 x 50 x 10 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Winiarski 1970 OBSZAR 69'
w prawym dolnym rogu kompozycji nalepka z opisem odautorskim: 'OBSZAR 69. Sumowanie dwóch rozkładów statystycznych / Szkło, akryl, 50 x 50 x 10 cm 1970 r.'
na odwrociu nalepka z opisem: 'OBSZAR 69 / Próba penetracji przestrzeni poprzez sumowanie dwóch / rozkładów statystycznych. Źródło zmiennej losowej - / tablica liczb przypadkowych i rzut kostką do gry. / Szkło, acryl, 50 x 50 x 10 cm, 1970'
"Penetration of real space", 1974 r.
akryl, ołówek, relief/drewno, płyta pilśniowa, 89 x 89 cm
sygnowany i datowany na odwrociu: 'Winiarski 1974'
na odwrociu odautorska etykieta z opisem pracy w języku angielskim: 'Penetration of real space of equal probability to black / and white colour appearance. Mutable lot - dice. / Wood, acryl, year 1974'
"Chance in game for one", 1989 r.
akryl, ołówek/płyta, 48 x 48 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'chance in game for one / winiarski '89'
akryl/płótno, 18 x 13 cm
sygn. p.d.: „Winiarski’99”
akryl, ołówek/papier, 70 x 50 cm (arkusz)
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski 85'
tusz/papier, 31,5 x 29,5 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'winiarski 1980'
tusz/papier, 35 x 30 cm (zadruk)
sygnowany i datowany p.d.: 'Winiarski 1980'
Chance in game for four, 1991 r.
akryl, ołówek/sklejka, 64 x 64 cm
sygnowany, datowany i opisany u dołu: 'chance in game for four winiarski '91'
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'Chance in game for four | Przypadek w grze dla czterech | winiarski '91'
Order ninth vertical game 4x4, 1981 r.
akryl, ołówek/deska, 69 x 4 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: 'order | ninth | vertical| game | 4 x 4 | winiarski | 81 | 9.' oraz wskazówka montażowa
akryl, płyta, 100 x 100 cm
p.d.: etykietka wystawowa Galleria Schwarz, Mediolan: Super fi cie III, 1968/ acrilico su legno, cm 100x100
na odwrocie: - autorski opis: WINIARSKI/ OBSZAR III/ o wylosowanej ilości, położeniu i wymiarach stref posiadających strukturę losową. Zmienna losowa – kostka do gry, tablica liczb przypadkowych, rzut monetą. Akryl, 100 x 100 cm, 1968/ SURFACE III; etykieta z opisem pracy w języku francuskim; nalepka Muzeum Sztuki w Łodzi z opisem pracy (maszynopis); nalepka Galerii Współczesnej w Warszawie z odręcznym opisem pracy
From 0 to 100%. Series 1-5, 1974
akryl, płyta, 30 x 30 cm (ka żda), 43 x 183 x 6,5 cm (całość)
ka żda numerowana 1-5
sygn. na odwrocie (każda): Winiarski ‘74
sygn. na odwrocie (nr 1): FROM 0 TO 100 %/ SERIES 1-5/ MUTABLE LOT DICE/ ACR YL, 30 X 30 CM/ Winiarski ‘74
Statystyczny kształt rysunku nr 1, 1974
collage, rysunek, papier, 86×60 cm
sygn. i opisany p.d.: „STATYSTYCZNY KSZTAŁT RYSUNKU | LOSOWANIE KSZTAŁTU STREFY PUSTEJ | OŚ SYMETRII PIONOWA | LOSOWANIE – LEWA – PRAWA | – RZUTEM KOSTK DO GRY | 60 × 86, 1974 WINIARSKI 74”