OPAŁKA Roman (1931 Abbeville - 2011 Rzym)
linoryt, papier; ed. 25/50
100x70 cm
opisany: "Żagiel I", sygnowany "R. Opałka", odbijał H. Opałka
cena wywoławcza: Wykup abonament
Szkice postaci, lata 60. XX w.
kredka, papier, 32, 5 x 22 cm,
sygn. na odwrocie ołówkiem: R. OPAŁKA
węgiel, papier, 30 x 22 cm,
sygn. na odwrocie ołówkiem R. OPAŁKA
linoryt, 68 x 48 cm,
opisany ołówkiem: l.d.: Żagiel I linoryt, śr.d.: odbijał: H. Opałka, p.d.: R. Opałka
olej, tektura
30x42 cm
sygnowany na odwrocie: "R. OPALKA 1963”
tusz, gwasz, papier
84×27 cm (w świetle oprawy)
sygnowany p.d.: „R. OPALKA”
olej, płótno, 117 x 55 cm
sygn. na odwrocie: OPAŁKA 65 Jota
akwaforta/papier, 59 x 49 cm (zadruk)
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: '"333" Etching 14/50 Opałka 69'
sygnowany, datowany i opisany ołówkiem u dołu: 'Sunwards Etching 1/50 Opałka 69'
kolaż, tusz/papier, 29 x 20 cm
na odwrociu pieczęcie: 'EX LIBRIS | Ewa et Marek Pietkiewicz', 'FUNDACJA OPALKA'
Praca dwustronna - Półakt kobiecy, ok. 1957
tusz/papier, 42 x 29,5 cm
w załączeniu informacja o pochodzeniu od przyjaciela artysty
Portret kobiety, lata 50. XX w.
olej, karton, płyta; 33 x 25 cm (w świetle oprawy)
sygnowany na odwrocie wraz z dodatkowym szkicem
tempera, papier, 30 x 24 cm w świelte passe-partoutpawr
na odwrocie stempel Fundacji Opałki
Wisła płynie to praca kupiona od brata artysty, Henryka, za zgodą Romana Opałki. Pracę tę zdeponował artysta przed swoim wyjazdem do Francji.
Praca reprodukowana w "Katalogu wczesnych prac Romana Opałki", 1998 r., poz. 400.
Tłum i komisja - praca dwustronna, 1957
tusz, 28 x 20 cm
sygn. stemple Fundacji Opałka
Podwójny - dwustronny rysunek kupiony bezpośrednio od artysty. Praca pochodzi z okresu, gdy Opałka był grafikiem w LWP na przełomie lat 50. i 60.
Praca reprodukowana w "Katalogu wczesnych prac Romana Opałki", 1998 r., poz. 233 i poz. 235.
tusz, kolaż/papier, 29 x 20 cm (w świetle passe-partout)
Ilustracja do książki Roberta Stillera Skamieniały statek, 1967 r.
tempera/papier, 23,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
na odwrociu pieczęć: ''FUNDACJA OPALKA'
Ilustracja do Gilgamesza, 1966 r.
tusz/papier, 28,5 x 20,5 cm (w świetle passe-partout)
sygnowany i datowany p.d.: 'Opł | 1966'
technika własna; 17x12 (w świetle passe-partout)
sygnowany p.d.: "OPAŁKA"