HANEMAN Max (Hanneman) (1882 Łódź - 1944?)
cena wywoławcza: Wykup abonament
Widok na Morskie Oko znad Czarnego Stawu, 1938
olej, płótno; 67,3 x 90,5 cm;
sygn. i dat. l. d.: m. haneman 1938
olej, tektura; 33 x 49 cm (w świetle oprawy);
sygn. l. d.: M. Haneman 1937;
na odwrocie nalepka wystawowa Zbiorowa Wystawa Maxa Hanemana z tytułem obrazu Kasprowy Wierch.
olej, płyta; 69,5 x 50 cm;
sygn. p. d.: M. Hanneman
Widok z Boczania - Halny wiatr, 1937
olej, papier, sklejka (?); 50 x 70 cm;
sygn. p. d.: m. hanemann / 1937.
Na odwrocie napisy autorskie (?): z Boczania/ Halny Wiatr/ 23 obok numer ołówkiem: N27
olej, płótno;
61 x 54 cm;
sygn. u dołu.: M. Haneman;
Na odwrocie nalepka z Miejskiej Galerii Sztuki w Łodzi z nazwiskiem autora, tytułem obrazu, data przyjęcia 3 XII 1926, numer katalogowy 3054; 57
olej na płycie,
44 x 57,5 cm,
sygnowany l.d. "Maks Haneman"
Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie
olej/płótno, 65,5 x 45,5 cm
sygnowany l. d.: `Max Hannemann`
Olej, płótno;
61,4 x 54,2 cm
Sygnowany śr.d.: M. Haneman
Na odwrocie naklejka wypełniona piórem: MIEJSKA GALERIA SZTUKI | Autor: M. Haneman |Rodzaj pracy: olejny |Nazwa: "Felachka z Jaffy" | Nž katalogu: 3054 |Data przyjęcia: 3.XII.26 | 57
Olej, płótno
61,4 x 54,2 cm
Sygnowany śr. d.: M. Haneman
Na odwrocie naklejka wypełniona piórem: MIEJSKA GALERIA SZTUKI | Autor: M. Haneman |Rodzaj pracy: olejny |Nazwa: "Felachka z Jaffy" |Nž katalogu: 3054 |Data przyjęcia: 3.XII.26 | 57
olej/tektura
34 x 48 cm
sygnowany i datowany u dołu: `Max Haneman 1935`
Portret Zofii Kamockiej (1925)
sygnowany dat. p.śr. (dedykacja)
olej, tektura
70x50
olej/płótno, 58 x 34,6 cm
sygnowany i datowany l. g.: `Max Hanemman | 1916`
na odwrocie 3 papierowe naklejki: `Usługowy Warsztat Kuśmierski | BOLESŁAW WRÓBLEWSKI | Katowice, Kochanowskiego 11 | tel. 842 - 942`