KOWALEWSKI Paweł (ur. 1958, Warszawa)
Jedyne idealne połączenie malarstwa i rzeźby, 1989
technika mieszana, 24,5x29x10 cm
Estymacja: 18000 - 22000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
fotografia barwna/papier, 5/20,
33 x 43 cm
sygnowany p.d.: PAWEŁ KOWALEWSKI 2010 | 5/20`
Dwaj mężczyźni urągają Bogu, 2008
serigrafia, pastel, papier, 65 x 80 cm (w świetle oprawy);
sygn., dat. i num. u dołu: 2/20 PAWEŁ KOWALEWSKI 2008
4/20, wydruk/papier,
37 x 65 cm,
sygnowany, datowany i opisany w prawym dolnym rogu: PAWEŁ KOWALEWSKI 2010 4/20, oraz sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: PAWEŁ KOWALEWSKI 2010 4/20,
z kolekcji Galerii Appendix 2, Warszawa
serigrafia, pastel, papier,
65 x 80 cm (w świetle oprawy);
fotografia sygnowana, 2/25,
41,5x30 cm
Robespierre i Ludwik XVI prowadzą dialog, 1988
szkło, modelina, akryl, 31 x 32 x 18 cm
Praca należy do cyklu unikatowych rze¼b wykonanych w latach 1989-1990. Prezentowana była na wystawie "Dowcip i władza sądzenia (Asteizm w Polsce)" w Centrum Sztuki Współczesnej w 2007 r. oraz w 2008 r. na wystawie "Ja zastrzelony przez Indian po raz drugi" w galerii appendix2.
Olej, płyta
wym.: 107 x 78 cm
sygn. p.d.: Z. Kowalewski
na odwrocie: Intymność, Z. Kowalewski.
olej, płótno;
100 x 81 cm
sygn. na odwrocie: P Kowalewski 86
Na odwrocie nalepka: "Zachęta" Narodowa Galeria Sztuki/ wystawa: "Warszawa - Moskwa/ Moskwa- / Warszawa 1900-2000"/ Autor: Paweł Kowalewski/ Tytuł: Mon cheri Bolshevique/ nr inw. 1/04
Tak się zabija duszę ludzką, 1983 r.
olej/płótno, 80 x 100 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrocie: `83 P.K. /
TYTUŁ: / TAK SIĘ ZABIJA DUSZĘ LUDZKĄ / TECHN:
PL/PŁ / ROK: 1983 / PAWEŁ KOWALEWSKI 83`
ołówek, pastel/papier, 24 x 30 cm
Tak się zabija duszę ludzką, 1983
olej, płótno,
80 x 100 cm
sygnowany na odwr.: l.g.: `83 P.K. | TYTUŁ: | TAK SIĘ ZABIJA DUSZĘ LUDZKź | TECH: OL/PŁ | ROK: 1983 | PAWEŁ KOWALEWSKI `83
olej, płótno, 50 x 61 cm;
na odwrocie na płótnie napis autorski: P.K `81 / ROK: 1981 / TECHN. OL/PŁ / PAWEŁ KOWALEWSKI `81
Tak się zabija duszę ludzką 1983
olej, płótno, 80 x 100 cm; sygn. i dat. na odwrocie