ELESZKIEWICZ Stanisław (1900-1963)
"Szermierz w niebieskim stroju"
olej/papier naklejony na tekturę, 22,5 x 15,5 cm
sygnowany monogramem l.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986'
cena wywoławcza: Wykup abonament
olej, płyta, 27 × 35 cm
sygn. p. d.: S.Eleszkiewicz
gwasz, papier, 35,5 x 47,5 cm
sygn. p. d.: S. Eleszkiewicz
na odwrocie szkic ołówkiem
olej, tektura; 18 x 14 cm (w oprawie)
sygnowany p.d.: "S.E"
olej, tusz/papier naklejony na tekturę, 26 x 20 cm
sygnowany monogramem artysty wewnątrz kompozycji: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '28'
olej/papier naklejony na tekturę, 32 x 20 cm
sygnowany l.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '4'
olej, ołówek/papier naklejony na tekturę, 19,5 x 22,5 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '22'
Pejzaż z dwoma mężczyznami i koniem
olej, tusz/papier naklejony na tekturę, 20 x 26,5 cm
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '56'
olej/papier naklejony na tekturę, 21 x 26 cm
sygnowany wewnątrz kompozycji: 'S E'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '45'
olej, ołówek/papier naklejony na tekturę, 20 x 32 cm
sygnowany p.d.: 'S.E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986' oraz napis ołówkiem: '48'
olej, płótno, 28,5 x 22 cm
sygn. p.d.: S.E.
na odwrocie portret mężczyzny rysowany ołówkiem, sygnowany: St. Eleszkiewicz
olej/sklejka, 45 x 38 cm
sygnowany p.g.: 'S. Eleszkiewicz'
na odwrociu opisany: 'SEATED LABOURER | STANISLAS ELESZKIEWICZ'
Muzycy na tle fantastycznego pejzażu
technika mieszana, tektura, 21 × 29,5 cm
na odwrocie nalepka z wystawy z Nowego Yorku z tytułem pracy i numerem pracy 70
olej, płyta, 16,5 × 13,5 cm
sygn. p. d.: S.E.
na odwrocie pieczątka londyńskiej galerii Posk
z opisem pracy numerem oraz numerem pracy 64
olej/tektura, 17 x 28 cm
sygnowany monogramem p.d.: 'S. E.'
na odwrociu papierowa nalepka wystawowa: 'EXHIBITION | STANISŁAW ELESZKIEWICZ | 1900 - 1963 | Lipert Gallery | 147 Milton Street | Greenpoint Brooklyn, NY 11222 | May 10 - June 14, 1986', napis ołówkiem: '55' oraz pieczęć producenta na krośnie malarskim
- zakup bezpośrednio od artysty
- kolekcja prywatna, Nowy Jork
- Lipert Gallery, Nowy Jork, 10 maja-14 czerwca 1986
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/55
olej/tektura, 19 x 24 cm
sygnowany monogramem wewnątrz przedstawienia oraz p.d.: 'S. E.'
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/63
W mieście - Paysage avant, 1927
olej, tektura; 45 x 53 cm;
sygn. p. d.: S.E.
Inny wariant tematu W mieście [W piwnicy] Stanisława Eleszkiewicza znajduje się w zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie i datowany jest na rok 1927.
ołówek, papier; 22 x 14 cm (w świetle oprawy);
sygn. p. d.: S. E.; na odwrocie owalny stempel autorski.
olej/tektura, 20 x 26,5 cm
sygnowany wewnątrz przedstawienia: 'S.E'
POCHODZENIE
- Stanisław Eleszkiewicz, kat. wyst., Lipert Gallery, Nowy Jork 1986, A/69