CZAPLA Marian (Gacki, 1946-2016)
olej, płótno, 2 x 120 x 80 cm
sygn.l.d i l.g
Estymacja: 35 000 - 40 000 zł
cena wywoławcza: Wykup abonament
Z cyklu "Misterium figury czteroramiennej", 1975 r.
olej/płótno, 140 x 80 cm
sygnowany i datowany p.g.: `czapla 75`
opisany na odwrociu: `m.czapla 1975 | "CZŁOWIEK Z PĘKAJĄCEGO | ZIARNA" Z CYKLU | "MISTERIUM FIGURY | CZTERORAMIENNEJ" | OLEJ - 140 x 80`
Estymacja: 10 000 - 13 000 zł
Studium sylwetki, 1978 (z cyklu Ecce Homo)
Olej, płótno; 100 x 80 cm
Sygn. p.g. Czapla 78
Na odwrocie: czapla-1978/ olej 100 x 80 cm/ STUDIUM SYLWETY/ CYKL Ecce Home
Na odwrocie nalepka:
Wystawa jubileuszowa MN Kielce maj - wrzesień 2002
Wystawiany: Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa, Muzeum Narodowe w Kielcach, maj - wrzesień 2002
Reprodukowany: Katalog wystawy "Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa", Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 202, poz. 83
Estymacja: 8 000 - 10 000 zł
Olej, płótno; 140 x 100 cm
Sygn. p.g. Czapla 74
Na odwrocie: MARIAN CZAPLA/ OLEJ - 1974/ "BŁĘKITNE SPODNIE"/ 140 X 100
Na odwrocie nalepka:
Reprodukowany: Katalog wystawy "Marian Czapla - Wystawa jubileuszowa", Muzeum Narodowe w Kielcach, Kielce 202, poz. 26
Estymacja: 12 000 - 15 000 zł
olej, płótno
141 x 204 cm
sygn. p.d.: Czapla 80
Nafciarze - niebieski, 2005 r.
olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany i datowany p.g. `czapla I 05`
Estymacja: 12 000 - 14 000 zł
olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany i datowany l. g.: `czapla | 05`
Estymacja: 12 000 - 14 000 zł
olej na płótnie
81 x 65 cm
olej/płótno,
90 x 70 cm,
sygnowany i datowany l.g.: `czapla 05`
Estymacja: 12 000 - 16 000 zł
olej, płótno, 90 x 90 cm;
sygnowany i podpisany na odwrocie: m.czapla/ VERAICON/ OLEJ 90 X 90/ 1978-`92
olej, płótno,
90 x 90 cm;
Nafciarze (niebieski), 2005 r.
olej/płótno, 90 x 70 cm
sygnowany p.g.: `czapla | 05`
olej/płótno,
82 x 65 cm
sygnowany, datowany i opisany na odwrociu: `MARIAN CZAPLA | OLEJ - RYSUNEK | 1980 | DLA MONIKI`
tusz, ekolina
48 x 69 cm
olej na płótnie,
98 x 74,8 cm,
sygnowany l.g. "czapla",
na odwrocie (na płótnie), odręczne informacje o obrazie i dedykacja autorska, a także nalepka wystawowa
Epitafium wiślickie, k. lat 70 XX w.
olej/płótno,
60 x 60 cm
sygn. i opisany na odwrocie: `marian czapla / "EPITAFIUM WIŚLICKIE"
na odwrocie nalepka z aukcji na rzecz NSZZ Solidarność XI.1980
akryl, tusz, brystol, 70 x 50 cm;
sygn. l.g.: Czapla